ورق گالوانیزه: این است کاری که حرفه ای ها انجام می دهند ورق گالوانیزه

عملیات پرداخت روی ورق سرد به شیوه های مختلفی قابل انجام است که انجام هر یک از آن ها، تغییراتی در محصول نهایی و

توسط مدیر سایت در 16 اسفند 1402

عملیات پرداخت روی ورق سرد به شیوه های مختلفی قابل انجام است که انجام هر یک از آن ها، تغییراتی در محصول نهایی و موارد استفاده از آن ایجاد می کند. عملیات ویبراسیون انجام میشود. ورق گالوانیزه 3 میل توسط شرکتهای مختلفی همچون تاراز شهرکرد، فولاد مبارکه اصفهان، امیرکبیر کاشان و هفت الماس تولید میشود. در واقع فرآیند انجام این روش گالوانیله کردن نیز همانند روش گالوانیزه گرم است و هیچگونه اثر مخربی بر سطح فولاد ایجاد نمیکنند. همچنین خدماتی نظیر نواربری، پانچ، فرمینگ و برش توسط برخی کارخانجات تولیدی انجام میشود. ورق گالوانیزه گرم با فرایند گالوانیزاسیون گرم تولید میشود. روش گالوانیلینگ فرآیند گالوانیزه شدن و سپس آنیل شدن ورق سیاه و انواع دیگر مقاطع فولادی است. این روش از نظر اقتصادی به صرفه است و میتواند سبب ایجاد مقاومت بالای فولاد در برابر عوامل محیطی نامناسب شود. تأثیر بسزایی دارند. به همین دلیل ورقهایی با ضخامت یکسان از کارخانههای مختلف، دارای قیمت کیلویی متفاوتی نسبت به یکدیگر هستند. همچنین کوتینگ انواع ورق گالوانیزه میتواند با یکدیگر متفاوت باشد. یکی از دلایلی که این ورقها به شکل موج دار طراحی میشوند این است که ورق های مجاور به راحتی میتوانند با یکدیگر همپوشانی داشته باشند. Th is art​icle has been done  wi᠎th t​he  he lp  of GSA Co ntent Ge ne rator DE MO!

یکی از پرکاربردترین فرم ورقها، ورق شادولاین است، که فرمی مستحکم و با پوشش زیاد و مقرون به صرفهترین فرم ورق گالوانیزه است. یکی از مهمترین گزینههایی که برای شما در دسترس است، قفسههایی است که از ورقهای گالوانیزه ساخته شدهاند. محصولات گالوانیزه در اغلب استانداردها دارای بخشی مجزا برای خود هستند و یکی از پارامترهای تعیین قیمت ورق گالوانیزه رعایت هرچه بیشتر این استانداردهاست. تفاوت ورق سیاه و ورق گالوانیزه که از مواد مختلفی تشکیل شده، ضخامتی حدود شش میلیمتر دارند که هم از طریق نورد گرم و هم از طریق نورد سرد در کارخانه تولید می شوند که در نهایت برای تولید وسایل و تجهیزات ثانویه مورد استفاده قرار می گیرند. از نظر آببندی هم پوششی عالی دارد. نمای شمالی کمترین مطلوبیت را دارد و فقط برای گیاهانی که نور کمی احتیاج دارند مناسب میباشد. قسمت اول طول روز که توضیحات آن در بالا داده شد و قسمت دوم شدت نور میباشد که این نیاز برای هر گیاهی متفاوت بوده و نور گلخانه در ابتدا توسط نورسنج اندازهگیری شده و هر گیاهی را متناسب با نور موجود کشت کرده یا نور موجود در گلخانه را از ابتدا تنظیم کرده و سیستمهای کنترل نور نیز در این زمینه پدیدمیآورند و سپس اقدام به کشت میکنند.

البته خرید ورق به صورت کیلویی، اغلب برای پروژههای بزرگی کاربرد دارد که به حجم بسیار بزرگی ورق نیاز است. اکنون شما میتوانید برای اطلاع از قیمت این محصولات به صفحه ی مربوط این محصول در سایت ما مراجعه کنید و سپس در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر و یا خرید با کارشناسان ما در مجموعه مهدفولاد تماس بگیرید. دلیل استفاده از فولاد در تولید ورقهای گالوانیزه این است که خاصیت جوشکاری، برشکاری و انعطاف پذیری فولاد از آهن بیشتر است و به همین دلیل در کاربردها و صنایع بیشتری میتواند مورد استفاده قرار بگیرد. ورق گالوانیزه در دسته ورق های نورد سرد است که روی اندود شده و خاصیت ضد زنگ دارد. آلیاژ روی (Z): حمام مذاب آلیاژ ۹۹ درصد روی دارد. طول عمر ورقهای پوشش داده شده با روی در محیط های کاملا خورنده، در حدود 20 تا 30 سال است. برش و شکل دادن: ورق گالوانیزه پس از خشک کردن، برش و شکل داده میشود تا به ابعاد و شکل نهایی خود برسد. مشخصات ورقهای گالوانیزه شامل ابعاد و ضخامت ورقها، علاوه بر آهنی یا فولادی بودن به نحوه تولید ورق یعنی رول یا شیت بودن آنها نیز بستگی دارد.

وزن ورق به عنوان یکی از عوامل تعیین کننده قیمت ورق گالوانیزه گرم و سرد از اهمیت بالایی برخوردار است و به عوامل متعددی بستگی دارد. فرم ورق ذوزنقه خیلی شبیه به ورق کرکرهای است که بصورت شکسته تولید میشود و استحکام بالایی دارد. قیمت ورق گالوانیزه به مواردی مانند ضخامت، کیفیت ورق گالوانیزه و کارخانه تولید کننده ورق بستگی دارد. همچنین جهت مشاهده قیمت لوله گالوانیزه و دیگر محصولات نیز میتوانید به سایت فولادسل مراجعه کنید. حداقل میزان خرید ورق گالوانیزه از فولادسل معمولاً بسته به متغیرهای مختلفی از جمله ضخامت ورق و کارخانه تولید کننده متفاوت است. در گالوانیزه گرم، ورقها در حوضچههای روی مذاب زینک غوطهور شده و پوشش زینک یکنواختی را به وجود میآورند، در حالی که در گالوانیزه سرد، پوشش زینک در دماهای پایینتر با استفاده از یک محلول الکترولیتی اعمال میشود. از تنوع و کاربردهای وسیع این ورقها، در انواع صنایع مهمانه تا ساخت و سازهای بزرگ، مشخص است که چرا این محصول به عنوان یکی از ابزارهای کلیدی در ساخت و تولید به حساب میآید. ورق گالوانیزه یکی از همین محصولات است که در نتیجه ایجاد یک لایه محافظ روی ورق فولادی یا آهنی به دست می آید.

این لایه روی به عنوان یک پوشش محافظ عمل میکند و از زنگ زدگی و خوردگی ورق جلوگیری میکند. این مرحله به عنوان پیش تیمار نیز شناخته میشود. برای محاسبه وزن ورق گالوانیزه، از فرمول سادهای استفاده میشود. حذف روی مذاب اضافی با استفاده از هوای فشار بالا برای بدست آوردن ضخامت پوشش قابل کنترل دقیق انجام میشود. فرآیند گالوانیزه کردن ورقهای گالوانیزه به دو روش گالوانیزاسیون گرم و سرد انجام میشود و میتواند سبب ایجاد ویژگیها و کیفیتهای متفاوتی در تولید ورق شود. مهمترین مسالهای که قبل از خرید و فروش و قیمت ورق گالوانیزه باید بدانید، ویژگیها و مشخصات این محصول است. با مشاهده این نمودار، میتوانید الگوها و روندهای تغییرات قیمت را بررسی کنید و از این تحلیل برای اتخاذ تصمیمات هوشمندانه در زمینه خرید یا فروش بهرهمند شوید. استفاده از ورق گالوانیزه در صنعت مزایای بسیاری دارد. به طور مثال، ابعاد ورق برای صنعت خودروسازی با ابعاد ورقهای گالوانیزه برای صنعت ساختمانسازی فرق دارد. این اطلاعات شامل قیمتهای لحظهای، ابعاد مختلف ورقها، نوع گالوانیزهسازی، کیفیت محصول و سایر ویژگیهای فنی میشود. همپوشانی 150 میلیمتر اغلب برای سقف هایی با شیب 10 درجه توصیه میشود، در حالی که 300 میلیمتر برای سقفهای دارای شیب 5 درجه توصیه میشود.

کابلها باید در تمام طول مسیر از درون سینی کابل عبور کنند که این شامل حرکتهای عمودی نیز میشود. این پیچها باید به صورت عمودی نصب شوند و بیش از حد سفت نشوند. ورق فولاد به دور غلتکی رول میشود که در داخل وان پوشش آغشته به عنصر روی قرار دارد و با کشیدن آن، به صورت عمودی از حمام خارج میشود. این گلها در اثر گالوانیزاسیون بر روی سطح ورق ایجاد میشوند و ابعاد آنها تاثیرگذار بر ویژگیهای نهایی ورق دارد. تایل طرح سفال به دلیل داشتن رنگبندی متنوع و فراوان و ایجاد هارمونی جذاب با نمای ساختمان طرفداران زیادی دارد. لایه ی ایجاد شده بر روی فلز پایه در این روش دارای ظاهری براق و یکنواخت می باشد و ضخامت آن حدود 25 میکرون می باشد. در واقع این روش به گونهای است که با ایجاد یک روکش محافظی برای متریال زیرین ایجاد میشود و فولاد در برابر اکسیداسیون و خوردگی مقاومت بالایی پیدا میکند. ورقهای گالوانیزه مقاومت بالایی در برابر زنگزدگی دارند و به دلیل ویژگیهای منحصر بهفردشان، به عنوان یکی از پرمصرفترین محصولات فولادی در صنایع وارد شدهاند.

خوب است بدانید که ضخامت پوشش روی یکی از معیارهای مهمی است که در زمان خرید این محصول باید مورد توجه و بررسی قرار بگیرد. طول تیرها و فاصله آنها باید به اندازه مساحت ورقهایی که باید برش داده شوند، باشد. طول این همپوشانی به گام سقف شما بستگی دارد، که باید در راهنمای سازنده شرح داده شود. ورق گالوانیزه سقفی به فولادی گفته میشود که به صورت صفحهای مسطح شکل و به منظور جلوگیری از خوردگی، فرآیند گالوانیزه شدن را طی کرده است. گالوانیزاسیون: پس از آبکاری، ورق فولادی به صورت پیوسته وارد یک حوضچه حاوی روی میشود. فرآیند تمیز کردن: ورق فولادی در یک وان قلیایی تمیز میشود و برای چربی زدایی اولیه شست و شو داده میشود تا اکسیدهای سطح آن کاهش یابد و چسبندگی مناسب برای پوشش فراهم شود. این روش پوشش دهی فلزی میتواند باعث افزایش مقاومت قطعات فلزی در برابر زنگ زدگی و خوردگی شود، همچنین پیش گالوانیزاسیون میتواند به عنوان یک روش پوشش دهی مؤقت برای قطعات فلزی استفاده شود که در نهایت با روش گالوانیزاسیون نهایی پوشش داده میشوند.منبع
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن