پژو 205 تقویت شده - اینها آمار در واقع معنی چیست؟

این خودرو براساس شاسی مونوکوک فولادی شکل گرفته بود و از سیستم تعلیق دو جناغی و میلههای ضد واژگونی بهره میبرد.

توسط مدیر سایت در 6 اردیبهشت 1402

این خودرو براساس شاسی مونوکوک فولادی شکل گرفته بود و از سیستم تعلیق دو جناغی و میلههای ضد واژگونی بهره میبرد. بدنه ساخته شده از کامپوزیت که وزن RS200 را تا ۹۶۰ کیلوگرم کاهش میداد روی این شاسی سوار میشد. هدرز موتور xu7 ساخته شده توسط گروه صنعتی EngineArts با افزایش 7 اسب بخار و کاهش 0.6 لیتر مصرف سوخت بهترین راه تقویت موتور پژو 405 و سمند و پژو پارس … موتور با سیستم سوخت پاششی (Injection) ، فرمان تقویت شده، آینـه های… قدرت این موتور کاربراتوری ۹۳ اسب بخار بود ولی گونهای ارتقا یافته این موتور مجهز به سوخت رسانی انژکتوری قدرتی برابر با ۱۰۱ اسب بخار داشت که برای استفاده در پژو ۲۰۵ رالی آماده شده بود. در حالی که قدرت پیشرانهی 1.6 لیتری آن به 105 اسب بخار میرسید. برای اخذ تاییدیه نیز نمونه خیابانی آن با کیت بدنه و بالهای خاص عرضه شد که تنها اندکی بیش از 200 اسب بخار قدرت داشت. این خودرو در حقیقت شباهتهای فنی چندانی با نمونه عادی 205 نداشت و به همین جهت پژو مجبور شد تا نمونهای موتور وسط براساس همین مدل با پسوند T16 به مشتریانی محدود عرضه کند. با وجود اینکه حدودا 20 سال از عرضه این خودرو در بازار کشور میگذرد، این روزها پژو 205 به خودرویی محبوب در میان علاقهمندان به خودرو تبدیل شده است.

برای گرفتن تاییدیه از FIA اما باید این خودرو به صورت شهری نیز عرضه میشد. شرکت سازنده : شرکت فنی و مـهندسی رایـان الکترونیک; فروش به… از جمله نسخههای ویژه جهت شرکت در مسابقات جهانی رالی نیز میتوان به تیپ T16 اشاره کرد که در آینده با اضافه شدن برخی آپشنها از جمله سیستم دیسک ترمز چهار چرخ، پسوند S در انتهای نام این خودرو قرار داده شد. این هاچبک جمعوجور که در چندین فرم اتاق و در فاصله سالهای 1983 تا 1998 روی خط تولید قرار داشت، توانست در سال 1990 عنوان پرافتخار «خودروی برتر دهه 80 میلادی» را از نشریه CAR دریافت کند، عنوانی که با توجه به استقبال گرم مشتریان از 205 کاملاً برازنده­ آن بود. پرشیـای دیروز و پارس امروز با استفاده از پلت فرم پژو 405 طراحی شدند … اما فرم کلی تخممرغی شکل این خودرو باعث شد تا در همان ابتدا نظر بسیاری از مصرفکنندگان را به خود جلب کند.

که گونههای دومی به نام تییودی شناخته میشوند. نام خودرو: درگ پژو 405 SLX تقویت ریو تقویت شده 2 پژو 405 GLX … درگ هیوندای س و پژو 405 تقویت شده - 2. درگ پژو 405 SLX تقویت ریو تقویت شده 2 رهبری. در آن زمان صنعت خودروی فرانسه محصولات توانمندی نظیر پژو 405 و سیتروئن زانتیا را نیز به بازار جهانی معرفی کرد که تاکنون نیز شاهد تولید و تردد این محصولات در کشورمان هستیم. طراحی کنسول مرکزی بهگونهای است که کلیدهای مربوط به فلاشر، گرمکن شیشه عقب، مهشکن و فندک، کمی پایینتر از دریچههای ورودی هوا تعبیه شدهاند. هنگامی که پشت فرمان خودرویی کلاسیک مینشینیم، باید کمی سطح توقعات خود را پایین بیاوریم، گرچه در آن زمان صنعت خودرو آنقدر خلاق و نوآور بوده که محصولاتی شگفتانگیز را روانه بازار کرده است. حضور این خودرو در بازار ایران نیز باز میگردد به سال 1374، در آن زمان ایرانخودرو تصمیم گرفت که با تولید و مونتاژ این خودرو، سهم عمدهای از بازار خودرو کشور را به خود اختصاص دهد. به گزارش خودروتک به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، رالی گروه B به دستهای از مسابقات رالی اطلاق میشد که در دهه ۸۰ میلادی رواج داشتند. به همین دلیل آئودی برای گرفتن تاییدیه FIA، حدود 30 دستگاه از نمونه کوتاه شده آن را با پیشرانه 300 اسب بخاری عرضه کرد که از نظر ظاهری نیز تفاوتهای زیادی با نمونه عادی داشتند.

به همین دلیل نمونه جدیدی از سری 3 را ابداع کرد که راهنما M3 نامیده شد. شرکت فولکس واگن، خودرو گلف GTi را برای اولین بار در سال 1983 معرفی کرد. اما به منظور شرکت در گروه B فورد موتور RS200 را تقویت کرد و تغییرات اعمال شده روی موتور خروجی موتور را به ۴۵۰ اسب بخار ارتقاء بیشتر بدانید داد. حذف این گونه محدودیتها و حضور چنین خودروهایی، تب و تاب رالی گروه B را در بین علاقمندان به ورزشهای رالی و خودروسازان بسیار بالا برد تا حدی که همچنان بسیاری معتقدند اشتیاق جمعی به ای مسابقات تکرار نشدنی بود. در واقع جنس نسبتاً نامرغوب داشبورد در این خودرو یکی از نکات منفی است که ممکن است در درازمدت به دلیل عدم رسیدگی مالک دچار ترک خوردگی و شکستگی شود که باید گفت در این خودرو به دلیل مراقبتهای دائمی مالک این اتفاق رخ نداده است. بیش از 280 نمونه نیز با قیمتی سرسامآور به مشتریانی ثروتمند فروخته شدند. پژو 205 هم نیز به دلیل گذشت سالهای متمادی از عرضهاش، دیگر به یک خودروی نسبتاً کلاسیک تبدیل شده که نمیتوان انتظارات چندانی از آن داشت. قدرت موتور نسبت به ابعاد و وزن خودرو جوابگو بوده و شتاب قابل قبولی را به شما ارائه میکند.

هنگامی که شما این مقاله را دوست داشتید، مایل به اطلاعات بیشتری در رابطه با این صفحه وب سایت خود باشید.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن
avatar
کاربر سایت
تاریخ ثبت : 6 اردیبهشت 1402


avatar
کاربر سایت
تاریخ ثبت : 7 اردیبهشت 1402