حمایت پست: 3 فانتزی صدایی (اما آسان به را) شربت خانه شام

در همکاری با سوانسون®

شربت خانه است که در آن همه شام شروع — و به خصوص مورد بوده است در اکثر روزهای اخیر. و فیلم شما را با چند بسیار آسان روزمره مواد تشکیل دهنده شما می توانید از مال شما برای ایجاد غذاهای راه خلاق تر از شما تا حالا فکر کردین امکان پذیر است.

یکی از این ابزار برای همیشه در دست است سوانسون® سوپ مرغ. نه تنها آن را شام آسان و سهل العبور, اما آن را نیز باعث می شود نتایج نهایی بیشتر چشمگیر است. چرا که آن را ساخته شده با دو انبار که پختند برای 12 ساعت به نتیجه فوق العاده غنی, در خانه, عطر و طعم. چه چیزی بیشتر از آن را نیز ساخته شده با 100% طبیعی, non-GMO مواد تشکیل دهنده.

این دنج دستور غذا معادلات ویژگی فقط 6 مواد — که یکی از سوانسون® سوپ مرغ — و خدمت به 4 نفر. آنها خشنود شام که بلافاصله احساس در خانه در خانواده خود را در جدول, که بدان معنی است که سخت ترین قسمت در مورد ساخت شام چیدن فقط یک دستور العمل است.

دنج آشپزخانه شام #1: One-Pot, سوسیس, فلفل و پیاز, پاستا,

اگر شما هنوز به تجربه سحر و جادو که یکی دیگ ماکارونی, اجازه دهید این دستور بود خود را معرفی. به جای پخت و پز ماکارونی به طور جداگانه در یک قابلمه آب جوش آن را پختند در سوپ مرغ با خوشمزه خوبی مانند سوسیس و فلفل. یک دیگ ماکارونی به شما می دهد یک طعم و بسته بندی شام و شما را با برگ کمتر به تمیز کردن.

معادله: 2 متوسط فلفل + 1/2 متوسط پیاز قرمز + 12 اونس به طور کامل پخته شده داغ یا شیرین, ایتالیایی, سوسیس مرغ + 12 اونس پاستا پنه + 1 (32-اونس) کارتن سوانسون® سوپ مرغ + 1 فنجان پارمسان رنده شده

برش 2 متوسط فلفل و 1/2 متوسط پیاز قرمز به 1 اینچ تکه. خلال 12 اونس به طور کامل پخته شده داغ یا شیرین, ایتالیایی, سوسیس مرغ به 1/2 اینچ قطعات. ترکیب 12 اونس خشک پاستا پنه, فلفل قرمز و پیاز و سوسیس 2 قاشق غذا خوری روغن زیتون و 1 (32-اونس) کارتن سوانسون® سوپ مرغ در مستقیم طرفه کتری. را به جوش حرارت بالا. جوش مخلوط, تکان دهنده اغلب برای جلوگیری از چسبیدن تا زمانی که ماکارونی al dente و تقریبا تمام مایع جذب شده است 8 تا 9 دقیقه است. بازی شیر یا خط با 1 فنجان پارمسان رنده شده پنیر. طعم و فصل را با نمک حلال و تازه زمین فلفل سیاه و سفید به عنوان مورد نیاز است. خدمت هانه خرد شده با ریحان تازه و اضافی پارمسان رنده شده در صورت دلخواه.

دنج آشپزخانه شام #2: مرغ Congee

راحتی فوق العاده خامه و آرامش, خوش طعم برنج فرنی. آن نیاز به یک بیت از زمان روی اجاق گاز اجازه می دهد تا برای برنج سفید به طبخ اما 100% ارزش صبر کنید — به ویژه به دلیل نهفته برنج در سوپ مرغ تقویت عطر و طعم خود را. بالا فرنی با اومامی-غنی سس سویا و بادام زمینی ترد و سپس گرفتن قاشق و حفاری در.

معادله: 1/4 فنجان بوداده بدون نمک بادام زمینی + 1 فنجان برنج سفید دانه بلند + 1 (1 اینچ) تکه زنجبیل تازه + 6 فنجان سوانسون® سوپ مرغ (1 1/2 [32 اونس] کارتن) + 1 فنجان مرغ خرد شده + 4 قاشق چای خوری سس سویا

درشت خرد 1/4 فنجان بوداده بدون نمک بادام زمینی. محل 1 فنجان برنج سفید دانه بلند در یک صافی و شستشو و زیر آب سرد. پوست کنده و رنده یا گوشت چرخ کرده 1 (1 اینچ) تکه زنجبیل تازه. ترکیب برنج و زنجبیل و 6 فنجان سوانسون® سوپ مرغ (1 1/2 [32 اونس] کارتن) در ماهی تابه. آن را مخلوط به جوش و سپس حرارت را کاهش می دهد به بجوش و خروش آمدن. طبخ و گاه تکان دهنده تا زمانی که مخلوط غلیظ و خامه حدود 30 دقیقه. هم بزنید و در 1 فنجان مرغ خرد شده. طعم و فصل را با نمک حلال و تازه زمین فلفل سیاه و سفید به عنوان مورد نیاز است. انتقال به کاسه های فردی و تقسیم 4 قاشق چای خوری سس سویا و بادام زمینی خرد شده بر بالای هر یک از. خدمت چاشنی زده با قطعه قطعه پیازچه, در صورت دلخواه.

دنج آشپزخانه شام #3: Avgolemono

این سنتی مرغ یونانی سوپ غلیظ با تخم مرغ به جای کرم درخشان با آب لیمو تازه و به خصوص آسان به لطف سوانسون® سوپ مرغ. آن را به مقدار زیادی غنی و satiating و در عین حال هنوز هم احساس می کند نور در همان زمان.

معادله: 1 پیاز زرد + 1 (32-اونس) کارتن سوانسون® سوپ مرغ + 1/2 فنجان خشک orzo + 4 عدد تخم مرغ بزرگ + آب لیمو 1 + 1 فنجان مرغ خرد شده

تاس کوچک 1 پیاز زرد. حرارت 1 قاشق غذا خوری روغن زیتون را در یک قابلمه بزرگ روی حرارت متوسط تا زمانی که سوسو زننده. اضافه کردن پیاز و روغن سرخ کرده تا نرم و شفاف, 3 تا 5 دقیقه. پور در 1 (32-اونس) کارتن سوانسون® سوپ مرغ و به جوش آورد. هم بزنید در 1/2 فنجان خشک orzo و آشپزی, گاه تکان دهنده تا orzo توسط al dente 7 تا 9 دقیقه است. سوپ حذف از گرما. در یک کاسه متوسط, ضرب و شتم 4 عدد تخم مرغ بزرگ و ماهوت پاک کن زدن در آب از 1 لیمو. یک ملاقه در یک زمان ماهوت پاک کن زدن سوپ داغ به آرامی به مخلوط تخم مرغ را به خلق و خوی تخم مرغ و اجازه می دهد آنها را به گرما بدون curdling. بعد از اضافه کردن 3 یا 4 سطل بریزید گرم مخلوط تخم مرغ را به قابلمه سوپ. هم بزنید و در 1 فنجان مرغ خرد شده. بازگشت به حرارت کم و آشپزی, تکان دهنده اغلب تا سوپ کمی ضخیم است اما نمی آمد به جوش. طعم و فصل را با نمک حلال و تازه زمین فلفل سیاه و سفید به عنوان مورد نیاز است. خدمت چاشنی زده با تازه خرد شده و زعفران و در صورت دلخواه.

is.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>