Tokina اعلام کرده است که نسخه آتی از جدید خود را داد szx سوپر تله 400 F8 رفلکس MF یک آینه (یا رفلکس) لنز را انتخاب کنید و فول فریم و APS-C دوربین سیستم های.

این 400 F8 لنز موفق به بسته چشمگیر فاصله کانونی را در یک نسبتا جمع و جور قاب به لطف catadioptric طراحی. معمولا این سایت متعلق به تلسکوپ طراحی این انتخاب باعث می شود کوچکتر طراحی امکان پذیر است اما در هزینه داشتن امضای 'دونات' بوکه عدم وجود فوکوس اتوماتیک و داشتن یک دیافراگم ثابت.

لنز ساخته شده از شش عنصر در پنج گروه ارائه می دهد 1:2.5 بزرگنمایی نسبت و اقدامات در فقط 355g (11.82 اونس). این 74mm (2.91") قطر و 77mm (3.03") در طول.

را به عنوان لنز همه کاره که ممکن است داد szx سوپر تله 400 F8 رفلکس MF یک 0.75 mm pitch و 42mm موضوع کوه است که می تواند مورد استفاده با آداپتور برای کار با تقریبا هر سیستم دوربین. در علاوه بر این به ارائه پایه لنز بدون یک آداپتور Tokina نیز فروش نسخه های با شامل آداپتور برای Canon EF نیکون F سونی E, Fujifilm X و چهار سوم میکرو سیستم های دوربین.

در زیر چند نمونه عکس های گرفته شده با این لنز ارائه شده توسط Tokina:

Tokina می گوید لنز را به راه اندازی در آگوست 7, اما هیچ اطلاعات قیمت گذاری شده است در این زمان. شما می توانید پیدا کردن اطلاعات بیشتر در مورد این لنز و طراحی آن فلسفه در Tokina را در صفحه محصول می باشد.