صبر کنید! این در واقع بهترین راه برای وعده غذایی آمادگی خود را در سیب زمینی شیرین.

غذا prepping اتحادش را تغییر زیادی در چند ماه گذشته ، به جای برنامه ریزی قابلیت جمع شدن راحت ناهار و بعد از شام رفت و آمد بسیاری از ما در برزخ بین پناه-در-محل و رفتن به کار می کنند. چگونه ما برنامه ریزی و آمادگی برای کار (و) در خانه و کاهش در آخرین لحظات مواد غذایی در سفرهای دستخوش تغییرات بزرگ است. این فصل نیز منتقل شده بیش از حد ساخت دنج casseroles نگاه کمتر جذاب تر از کوره پسند ترشیجات.

آنچه ثابت باقی مانده از طریق آن همه هستند سیب زمینی شیرین که هرگز غذا من دبستان طرح است. چند هفته آنها بوداده بار دیگر درهم اما درخشان ترین راه برای غذا دبستان سیب زمینی شیرین است که در واقع به استفاده از کوره.

کبابی, سیب زمینی شیرین, بهترین سیب زمینی شیرین

بهترین زمان برای کوره سیب زمینی شیرین است که هر زمان شما را در کوره. در تابستان گذشته Kitchn دانشیار مواد غذایی, ویرایشگر, Meghan Splawn معرفی من به سحر و جادو از آهسته کبابی کل سیب زمینی شیرین و من هرگز به عقب نگاه کرد. راستش چرا ما نبوده است کباب, کل شیرین, سیب زمینی, همه, همراه فراتر از من است. سوسوی شعله های کوره است که فقط حق را برای تبدیل نارنجی گوشت, سیب زمینی شیرین, مناقصه, زیر ترد جلو پنجره مشخص شده پوست. زیبایی واقعی از کبابی, سیب زمینی شیرین است که آنها نیاز به تقریبا هیچ صف مقابل دبستان (فقط شستشو پوست) و تقریبا بدون توجه از شما هنگامی که شما آنها را در کوره. در اینجا این است که چگونه به آن را انجام دهد.

حرارت کوره به متوسط به بالا حرارت مستقیم در حالی که شما اسکراب سیب زمینی شیرین تمیز کنید. محل taters به طور مستقیم بر روی شبکه کوره — بدون نیاز به گرفتن یک کوره سبد یا پیرس آنها را با دیوار — کوره را آهسته طبخ آنها را به مناقصه. طرح روی سیب زمینی شیرین مصرف حدود 40 دقیقه به طبخ (کمی کمتر برای کوچک سیب زمینی و کمی طولانی تر برای سیب زمینی بزرگ). و مدتی حدود 20 دقیقه خوانده شده را علامت شما فقط نیاز به استفاده از انبرک به تلنگر سیب زمینی شیرین را به مطمئن شوید که آنها به طور مساوی طبخ. نگران نباشید اگر پوست کاراکتر — نگه داشتن آنها را بر روی حرارت تا یک چاقو اسلاید پاک به مرکز. که نشانه آن است که سیب زمینی انجام می شود.

بهترین راه برای ذخیره کل کبابی, سیب زمینی شیرین

فروشگاه کل سیب زمینی کبابی راه همان شما می خواهم فروشگاه سیب زمینی پخته. اجازه دهید که سیب زمینی سرد و سپس در یخچال و در ظروف محفوظ از هوا. ترد, burnished پوست را نرم بر تبرید اما می تواند دوباره crisped اگر مورد نظر در فر توستر اجاق گاز یا هوا سرخ کن. اگر نارنجی گوشت چیزی است که شما پس از حرکت شبیه چمچه زنی از پوست در حالی که جسم هنوز گرم هنگامی که آن را آسان تر برای رسیدگی و سرد با سرعت بیشتری. حتی اگر شما به دنبال یک ترکیب و مطابقت با رویکرد به برنامه ریزی وعده های غذایی شما هرگز پشیمانی جوراب زنانه ساقه بلند خود را در یخچال کبابی با سیب زمینی شیرین.

خدمت کبابی, سیب زمینی شیرین,

هر زمان که شما می خواهم به طور معمول در خدمت یک سیب زمینی شیرین پخته شده را می توان حتی بهتر با slow-کبابی و سیب زمینی شیرین. آهسته کبابی سیب زمینی شیرین را به شدت شیرین و دودی و طعم مناسب برای هر دو شیرین و خوشگوار برنامه های کاربردی.

به نوبه خود کبابی سیب زمینی شیرین را به صبحانه با اضافه کردن گوشت به صبح خود را چرب و یا سعی کنید یک شکم پر سیب زمینی شیرین برای صبحانه (یا گرم و یا مستقیما از یخچال) با شکوه آن را با روغن بادام و یا یک دسته علف و غیره از ماست ساده, شربت افرا و تست آجیل.

وجود دارد راه و حتی بیشتر شامل کل کبابی سیب زمینی شیرین را به برنامه غذایی خود را. زمانی که شما صرف ساعت های بین کنفرانس تلفنی پاپ سیب زمینی در مایکروویو و بالا با پستو و قطعه قطعه مرغ گریل شده. پس از سرد شما حتی می توانید برش سیب زمینی پخته شده به مکعب برای یک دانه کاسه سالاد یا دائم الخمر. یا دودی-شیرین گوشت می تواند puréed به یک سوپ خامه — مناسب برای خوردن پس از یک تابستان thundershower.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>