سینما چینی تولید کننده دوربین Z-Cam نشان داده است آن را با انتشار یک هزینه تر نسخه از آن E2 دوربین است که به نظر می رسد عدم تنها multi-cam هماهنگ سازی از مدل قبلی است اما آن را اجازه می دهد زندگی می کنند جریان بدون نیاز به کامپیوتر و هزینه خواهد شد در مورد $500 کمتر است.

Z-Cam E2-M4 خیلی از همان تنظیمات به عنوان Z-Cam E2 از جمله توانایی ضبط فیلم خام به یک ضبط خارجی, 13-گام محدوده دینامیکی و ویدیو 4K (3840x1620 پیکسل) در 160fps با رنگ 10 بیتی.

Z-Cam وب سایت نشان می دهد که E2-M4 ارائه نمی Apple ProRes ضبط اما صفحه محصول ادعا می کند که آن را نشانی از یک بار لود شده با آخرین نرم افزار و متصل به یک Atomos Ninja V. ضبط در Z-خام ذکر شده است هر چند. BH همچنین می گوید در آینده به روز رسانی خواهد شد اجازه می دهد تا دوربین به پشتیبانی فراهم آورده RTPS و SRT زنده جریان به طور مستقیم از دوربین بدون نیاز به کامپیوتر. زنده جریان نیز پشتیبانی می کند از طریق دوربین Gigabit Ethernet پورت است که می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای کنترل دوربین از راه دور.

Z-Cam E2-M4 با استفاده از همان چهار سوم میکرو سنسور فرمت به عنوان E2 و البته یک طیف وسیعی از سازگار MFT لنز — هر چند نه همه. Z-Cam E2-M4 هزینه $1499 و در حال حاضر در دسترس برای قبل از سفارش از B&H. برای اطلاعات بیشتر نگاه کنید به Z-Cam وب سایت.