لوله پلیکا

لوله پلیکا لوله پلیکا تمام خواص و ویژگیهای مواد U-PVC را داراست و به سختی صدمه دیده و عمر طولانی دارد. طول عم

توسط DASTESALAMATT در 16 مهر 1400

لوله پلیکا

لوله پلیکا تمام خواص و ویژگیهای مواد U-PVC را داراست و به سختی صدمه دیده و عمر طولانی دارد. طول عمر مورد انتظار لوله های پی وی سی ۵۰ تا ۷۰ سال بیان میشود. طول عمر مورد انتظار لوله های پی وی سی ۵۰ تا ۷۰ سال است، اگر چه برخی از داده های ارائه شده توسط تولید کنندگان لوله های پلاستیک نشان می دهد عمر بیش از ۱۰۰ سال را برای این مواد نشان می دهد از آنجایی که تنها از سال ۱۹۷۰ در ایالات متحده از این مواد استفاده شده، این مواد برای تعیین دقیق تر طول عمر بسیار جوان باشند. مسئله مقاومت شیمیایی تنها هنگامی مطرح میشود که محیطهای غیرعادی وجود داشته باشد و یا از لوله برای انتقال مواد شیمیایی استفاده شود. نوع فشاری که لولههای پولیکا میتوانند تحمل کنند جایگاه آنها را در صنایع مختلف تعین میکند و هرکدام برای محیطهای مختلفی کاربرد و کارایی دارند. این ویژگی که هم در لایه داخلی و هم لایه بیرونی لوله پولیکا وجود دارد و به همین دلیل برای استفاده در محیطهای اسیدی بسیار مناسب است. در شرایط عادی لوله پلیکا (پولیکا) نسبت به لولههایی از جنس سیمان، سفال و فلز مقاومت بالایی در برابر ضربه دارد. سیستم پوش فیت به دلیل استفاده از نوعی خاص از پلی پروپیلن در برابر حرارت های بالا مقاوم بوده (HT) و منطبق با خواسته های استاندارد DIN 4102-B1 در شرایط آتش سوزی هم ایمن و خود اطفاء (Flame Retardant) می باشند. چهار راه پلیکا نوعی از اتصالات پلیکا می باشد که در بعضی مسیرهای اصلی شبکه فاضلاب که تعداد اتصالات مصرفی افزایش می یابد و همچنین ایجاد دو انشعاب ۴۵ درجه به جای دو عدد سه راهی جهت صرفه جویی در فضا و تعداد اتصال یک عدد چهار راه استفاده می شود و یا در شبکه جهت انشعابات بعدی قابل پیش بینی مورد استفاده قرار می گیرد. زانو پلی اتیلن یکی از انواع اتصالات پلی اتیلن میباشد که جهت انحراف دادن به سیال داخل لوله های پلی اتیلن مورد استفاده قرار میگیرد .زانوهای پلی اتیلن در انواع ۴۵ درجه و ۹۰ درجه ساخته و تولید میشوند . لولههای پلیکا را بیشتر در دورنگ خاکستری و مشکی میتوان مشاهده نمود و به دلیل تنوع بسیار زیادی که در تولید این لولهها وجود دارد، امکان استفاده از آنها در پروژههای مختلف فراهم است. صنایع اتصالات شیلنگی کهن به فضل الهی و با بیش از 20 سال حضور مستمر و سابقه ی درخشان ، با سرمایه بخش خصوصی و باهدف کارآفرینی و اشتغال زایی در عرصه ی تولید ملی و بعنوان یکی از تولید کنندگان برتر در زمینه تولید انواع اتصالات شیلنگی مرتبط با شیرآلات بهداشتی ، پکیج های دیواری ، فن کوئل ، سرویس های بهداشتی ، پمپ های تحت فشار، مشعل های گازی و گازوئیلی وصنایع مرتبط و تنوع محصول بیش از 100 مدل اتصالات شیلنگی فعالیت خود را آغاز نموده است. همچنین قیمت لوله های سایلنت پلی ران از 9 هزار تومان آغاز می شود. البته از این نوع پلیکا نیز به عنوان غلاف انواع کابل برق برای محافظ نیز استفاده می شود.

این محصول بیشتر در زمینه انتقال آب باران و یا به عنوان غلاف مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع لوله پلیکا نیز به عنوان غلاف انواع کابل برق برای محافظ نیز استفاده می شود . پر کاربرد ترین آنها پلی اتیلن کلرینه شده CPE می باشد که حاوی ۳۰-۴۰ درصد کلر میباشد. در لوله کشی آب سرد و گرم مصرفی برای اتصال لوله ها به یکدیگر، تغییر جهت دادن لوله، انشعاب گیری و یا تبدیل قطر لوله از قطعانی استفاده می نمایند که آنها را اتصالات یا وصاله می نامند. به همین دلیل است که PVC را ماده ای خودخاموش شونده می نامند. توجه کنید که لوله پلیکا با قطر داخلی ۱۵ سانتی متر نمونه ای پرمصرف در صنعت ساختمانی می باشد. نمونه برداری فیتوپلانکتونی توسط لوله پلیکا (P.V.C) انجام ودرهر ایستگاه30 لیتر آب توسط تور زئوپلانکتون با مش 30میکرون فیلتر شد. در نتیجه باید گفت که لوله پلیکا؛ مجموعه ای از مزایای اصلی را برای استفاده در صنعت آب نظیر مقاومت در برابر خوردگی و قدرت بالا و طول عمر طولانی را ارائه می دهد. کارشناسان ساران پایدار پس از تکمیل فرم با شما تماس میگیرند و در صورتی که در هنگام خرید لوله های پلیکا نیاز به مشاوره داشته باشید، به شما مشاوره تخصصی رایگان ارائه میکنند و پس از آن فرآیند سفارش شما تکمیل میشود. درست است که گفتیم لوله پلیکا در برابر تغییرات دمایی مقاومت بالایی دارد ولی این در صورتی است که از محافظ مناسب در لوله پلیکا استفاده نماییم در غیر اینصورت انقباض بیش از حدی رخ داده و سبب شکسته شدن لوله پلیکا می شود . این امر آن را به یک ماده مناسب برای لوله های زیرزمینی و لوله هایی که مایعات تحت فشار باید از آنها عبور کنند ، تبدیل می کند. رسانایی حرارتی لوله (پولیکا) پلیکا نسبت به لولههای قدیمیتر کمتر است که این امر سبب میشود لوله پلیکا برای بسیاری از پروژههای عایق حرارتی نیز انتخاب مناسب و مطلوبی باشد. لولههای پولیکا تمامی خواص و ویژگیهای مواد UPVC را دارند و در برابر فشار و صدمات مقاومت بالایی دارند و از طول عمر بالایی بهرهمند هستند. قالبا لولههای upvc جهت انتقال سیالات بدون فشار و یا با فشار کاری پائین مورد استفاده قرار میگیرند و به جهت این ردههای کاری از اتصالهای معمول استفاده میشود اما جهت سیالهای پر فشار حتما از اتصال جوشی باید استفاده شود. پس از فیکس شدن کامل، نمونهها تحت مراحل معمول بافتشناسی شامل آبگیری، شفافیت و آغشتگی با پارافین،تهیه قالب های پارافینی و نهایتاً برش قالبها به ضخامت 6 میکرومتر قرار گرفتند. سوراخ شدن لوله های پلاستیکی بر اثر مدفون کردن آن در خاک حاوی سنگریزه های تیز. ولی از لحاظ روان بودن سیالات در تخلیه فاضلابی، هر دو لوله به دلیل داشتن سطح صاف صیقلی مواد را فاضلابی به راحتی تخلیه می کنند. همچنین استفاده از چسب بر روی هر جسمی ضمن عایق کردن آن، باعث افزایش مقاومت آن در مقابل فشار، ضربه و له شدگی می شود. لذا شما باید دقت داشته باشید که از یک نصاب حرفه ای برای لوله کشی استفاده کنید تا از محل های درزی که چسب کاری شده نشتی نداشته باشید.

گواهی استاندارد باید مربوط به همان محصول شما باشد مثلا ممکن است شرکت گواهینامه استاندارد اجباری را داشته باشد ولی مربوط به یک محصول دیگر آ« شرکت باشد مثلا مربوط به اتصالات باشد یا اصلا مربوط به لوله های برق یا ناودانی آن شرکت باشد. لوله های پوش فیت با توجه به مکانیزم نصب آنها در مقابل انبساط و انقباض خط لوله مقاوم می باشد در صورتی که در لوله های پلی اتیلن جهت دفع انبساط و انقباض لوله ها استفاده از موفه اجباری است و در لوله های پلیکا نیز گرم و سرد شدن لوله و بالطبع آن انبساط و انقباض لوله باعث خارج شدن محل اتصالات از آب بندی می شود . در صورتی در پروژه خود نیاز به لوله پلیکا دارید و اطلاعات لازم در این راستا را کسب نموده اید، بایستی اطمینان خاطر از کابرد این دسته از لوله در پروژه خود نمایید. تقریبا هر محصول و برندی که در این زمینه لازم دارید را می توان از این مجموعه ی بزرگ بازرگانی خریداری نمود. لولهها و اتصالات upvc کاسپین پلیمر در مدلهای پیچی , چسبی تولید میشوند که هر کدام بنا بر کاربردشان مورد استفاده قرار میگیرند. تفاوت اصلی بین لوله پی وی سی و لوله UPVC این است که UPVC حاوی فتالات یا BPA است و این باعث می شود که از آن بتوان برای انتقال آب استفاده نمود و همچنین مقاومت آن در برابر آتش بیشتر بوده ، لذا ایمن تر است . خطوط اصلی جانبی آب که در خاک مدفون است. لوله پلی اتیلن رایج ترین نوع لوله پلاستیکی یا پی وی سی در جهان است. لوله کشی پی وی سی عمدتا برای اهداف لوله کشی در ساختمان های مسکونی و تجاری استفاده می شود. واقعیت امر این است که لوله پلیکا با وجود اینکه چندین دهه از استفاده اش در لوله کشی فاضلاب ساختمان ها می گذرد ولی کارنامه درخشانی دارد و این در حالی است که لوله پوش فیت به دلیل نوظهور بودنش در صنعت لوله کشی فاضلاب ساختمان هنوز نتوانسته کیفیت خود را به مصرف کننده اثبات کند. همانطور که اشاره شد نمونه اولین محصولات تولید شده از PVC با بیش از ۷۵ سال عمر هنوز در حال کارند و این خود گواهی بر طول عمر بالای این محصولات است. لوله پلیکا را می توان از جهات بسیاری نسبت به نمونه های مشابه برتر دانست. استحکام کششی و مدول الاستیسیته افزایش می یابد، بنابراین توانایی لوله ی pvc به مقاومت در برابر فشارهای داخلی و بارهای خارجی بهبود می یابد. مهمترین روان کننده های داخلی در تولید لوله پی وی سی الکل های چرب، اسید های استر چرب، استارات کلسیم و مهمترین روان کننده های خارجی در تولید لوله پی وی سی، پلی اتیلن واکس و پارافین وکس (Pwax) می باشد . لوله پلیکا 75 میلیمتر با ضخامت های 3.9، 4.9 و 6.8 میلیمتر تولید می شود که وزن آن برای شاخه های 6 متری بطور تقریبی 3.6، 4.5 و 7 کیلوگرم می باشد. لوله پلیکا 200 میلیمتر با ضخامت های 4، 5.9 و 9.6 میلیمتر تولید می شود که وزن آن برای شاخه های 6 متری بطور تقریبی 20.5، 30 و 47 کیلوگرم می باشد.

روش اکستروژنی : جهت تولید پروفیل، کابل، لوله برق، گرانول سازی و ساخت پنچره می باشد. در این روش از چسب پی وی سی که شرایط نگهداری آن در بازه دمایی ۴ تا ۴۷ درجه سانتی گراد است، استفاده می شود. استفاده ناکافی از چسب لوله پلیکا : برعکس حالت بالا اگر از چسب به میزان اندازه استفاده نشود ، لوله پلیکا به لوله پلیکای مجاور جفت و بند نشده و حفره هایی در بین لوله ایجاد شود ونهایتا سبب نشت مایعات موجود در لوله به بیرون می گردد . همانطور که لوله کاروگیت دوجداره با استفاده از کوپلر و واشر ( بصورت نر و ماده ) به یکدیگر نصب می گردد ، لوله پلیکا هم اتصالات مخصوص خود را دارد که بسیار بهتر از سایر لوله ها بهم جفت و بند می شود . ولی برای نصب لوله پوش فیت نیاز به هیچ گونه ابزاری نیست چرا که داخل لوله دارای اورینگ می باشد که توسط فشار با اورینگ لوله دیگر در هم جفت شده و از طریق حلقه آب بندی داخل لوله آب بندی می شوند. شبکه فاضلاب بهداشتی باید به گونه ای طراحی و نصب شود و در چنان سطحی از عملکرد سرویس دهد كه هزينه هاي پيش بينی شده کارکرد آن در درازمدت توجيه پذير باشد. سیفون نوعی از اتصالات پلیکا می باشد که مانع از برگشتن فاضلاب ٬ بوی بد و جانوران موزی از درون شبکه فاضلاب به داخل ساختمان است محل نصب سیفون پلیکا در خروجی راه آب ٬ سرویس بهداشتی ٬ حمام و آشپزخانه است. وشن پلیکا نوعی از اتصالات پلیکا می باشد که استوانه ای شکل با دوسر مادگی و در دو نوع ترمزدار و تخت موجود است بوشن ترمزدار پلیکا برای اتصال لوله های پلیکا بدون نیاز به حرارت دادن استفاده می شود و بوشن تخت پلیکا برای تعمیر شکستگی های لوله پلیکا و ایجاد انشعابات جدید استفاده می شود. سبکی وزن، حمل و نقل راحت، نصب آسان، مقاومت در برابر ساییدگی، پایین بودن هزینه ی تعمیر و آب بندی، مقاوم در برابر آتش سوزی و حرارت های بالا، مقاوم در برابر اسید و باز و خوردگی، مقاوم در برابر زلزله و رانش زمین، عمر با دوام و انتقال حرارت در حد بسیار کم از مهم ترین مزایای این نوع اتصالات می باشد. 3 - سبک است و حمل و نقل آن در فواصل زیاد به عنوان خط لوله آسان است. روش معمول برای فراهم کردن امکان انبساط حرارتی نصب حلقههای انبساط در فواصل طولانی لولهکشی و استفاده از اتصالات شل یا آویزهای غلتان که اجازهی لغزش را میدهند، است. قرار گیری صحیح خط عمق نفوذ روی لوله( یک خط محیطی در نزدیکی انتهای نری هر لوله ی pvc) فضای کافی برای انبساط لوله ی نصب شده در دماهایی که به طور قابل توجهی سردتر از دماهای کارکردی هستند، تضمین می کند. هر چه پی وی سی بیشتر باشد، لوله پلیکا مرغوبتر و مقاوم تر و گران تر است. دومین مزیت این لوله ها در مقابل لوله های پلیکا، مقاومت فیزیکی بیشتر لوله های پوش فیت می باشد، به این صورت که شکنندگی آنها از لوله های پلیکا بسیار کمتر است.

لوله پلیکا

شکنندگی لوله بر اثر حرارت: قرار گیری لوله های پلاستیکی در معرض گرمای زیاد در هنگام لوله کشی باعث بروز تغییرات شیمیایی در پلاستیک می شود. از این رو اگر قرار است که لوله پلیکا در مکانی در معرض خورشید نصب شود، باید این نکته را در نظر داشت. لوله پلیکا در برابر مواد شیمیایی و تغییرات دمایی مقاوم بوده و با توجه به جنس آن از وزن سبکی برخودار می باشد که سبب حمل و نقل آسان تر و نصب سریع تر آن می شود. روش های قابل استفاده ی حمل که ممکن است در هوای گرم کارساز باشد ممکن است در زمستان نامناسب تلقی شود. روش پوشش دهی دورانی : جهت تولید دستکش های صنعتی و خانگی، توپ های بازی و … اما بیشترین مورد مصرف این لوله ها استفاده به عنوان کانالهای هوا در دسشویی و یا توالت منازل میباشد که علت آن سبکیه وزن و تحت فشار نبودن لوله ها بر اثر جریانهای داخلی آن میباشد .لوله های پلیکا با فشار ضعیف و یا به عبارتی لوله پلیکا معمولی که در بالا به آن اشاره کردیم در دو نوع استاندارد و غیر استاندارد جهت موارد ذکر شده تولید و عرضه میگردد.مهمترین مورد در انتخاب این لوله ها نوع متریال و یا مواد مصرفی در تولید این لوله هاست که در قیمت نهایی این لوله ها تعیین کننده است . آنچه در اینجا اشاره کردیم، مواد تشکیلدهنده پیویسی است و در ادامه در بخش معرفی انواع لولههای پلیکا به بررسی سایر موارد نیز میپردازیم. کاربردها و مزایای بسیاری برای لولههای پلیکا تعریفشده است که در ادامه بهطور مفصل به آنها میپردازیم. در ادامه لازم است تا مواد اولیه و افزودنیها در یک میکسر با سرعت متناسب با یکدیگر مخلوط شوند و ساختار یکنواختی در سراسر مخلوط ایجادشده به وجود بیاید. ذوب خطوط منجمد: با وجود اینکه پیشگیری بهترین روش است اما روش های ذوب شدن خطوط منجمد در فصل ۱۱ از هندبوک راهنمای لوله های pvc Uni-Bell بیان شده است.روش های نصب فارغ از مواد لوله مهمترین ملاحظات در هوای سرد است. این روش شیوه تقریبا جدیدتری در ایران می باشد. لوله پلیکا در کشورهای مختلفی تولید می شود و تقریبا در همه جا به روش اکستروژن و قالب گیری تزریقی تهیه می شود. در زمینه تولید لولههای upvc بسیار ناصادقی و تقلب میشود و هنگام خرید لوله upvc به نشان استاندارد , نام تولید کننده و شماره استاندارد بر روی لوله توجه کنید. لوله پلیکا که با نام لوله پولیکا نیز شناخته میشود در حقیقت همان لولههای UPVC هستند و از آنجایی که اولین برند تولید کننده آن پلیکا نام داشت، از اینرو در داخل بازارهای ایران با همین نام شناخته شده است. در انتها با توجه به درخواست بسیار زیاد مشتریان برای اتصالات پلیکا به تشریح موارد مصرف انواع اتصالات پولیکا می پردازیم. پی وی سی (PVC) یا پلی وینیل کلراید، نوعی پلاستیک است که در صنایع پتروشیمی تولید و برای موارد مختلف از آن استفاده می شود. لوله پلیکا از نوعی ماده پلیمری فشرده تولید میشود و از آنها بسیاری از خطوط آبرسانی و انتقال فاضلاب استفاده میشود.

میباشند. این اتصالات به روشهای مختلف از جمله روش قالبی بشکل تزریقی و یا با استفاده از ورق ضخیم پلی اتیلن بوسیله برشکاری و تراشکاری تولید میگردند. پلیکاها با روشهایی چون تولید اکستروژن، روش تولید تزریق یا فشاری و یا روش پوشش دهی دورانی تولید و روانه بازار می شوند. تولید کننده لوله پلیکا در سایزهای استاندارد. خرید لوله پلیکا برای چه کاربردهایی مرسوم است؟ در شرایط عادی به نسبت لولههای ساخته شده از خاک رس بتن و بسیاری دیگر از مواد مرسوم مقاومت بالایی در برابر ضربه دارد. مقاومت در برابر ضربه : در شرایط عادی لوله pvc-u به نسبت لولههای ساخته شده از خاک رس بتن و بسیاری دیگر از مواد مرسوم مقاومت بالایی در برابر ضربه دارد. نمونه اولیه این لولهها در کشور آلمان تولیدشده است و در ایران نیز بیش از ۵۰ سال است که استفاده از این لولهها مرسوم شدهاست. در کنار تمام مزایایی که برای این لولهها نام برده شد، میتوان به چند نمونه از معایب این لولهها نیز اشاره کرد. در خصوص نصب و اجرای لولههای پلیکا لازم است تا به چند نکته توجه فرمایید. در صورت داشتن هرگونه سوالی در خصوص این محصولات می توانید با مراجعه به بخش تماس با ما موجود در سایت با کارشناسان ما تماس حاصل نموده و سوالات خود را مطرح نمایید. قیمت انواع اتصالات مانیسمان (ایرانی و خارجی) با بهترین قیمت موجود در بازار و ارسال به تمام نقاط تهران و ایران. فروشگاه امجدی نمایندگی فروش محصولات گروه صنعتی وحید واقع در رودهن شرق تهران . محصولات UPVC یا لوله پولیکا با استفاده از پودر خام PVC و از طریق یک فرآیند فشاری و دمایی شکل میگیرند. اگر نیاز به لولههایی داشته باشید که دارای سختی بیشتری در مقایسه با لولههای پیویسی معمولی باشند، از لولههای UPVC استفاده کنید. که نیاز به مقاومت بیشتری در برابر فشار هستند، مورد استفاده قرار می گیرند. لوله PVC همانطور که از نامش مشخص است از جنس PVC می باشند. هر لوله دارای یک استاندارد مشخص است. برای جلوگیری از یخ زدگی خطوط آب ، هر نوع زانویی و خم باید در عمق حداقل ۱۲ اینچ (۳۰ سانتیمتری) زیر عمق یخبندان نصب شوند. جدیدترین مدل از خانواده لوله های پلیکا ( U-PVC ) لوله مورد استفاده برای آب و فاضلاب در سراسر دنیا پوش فیت U-PVC است که نشت نمی کند و به آسانی نصب می شود . لوله کشی ساختمان یکی از عوامل مهم در آسایش اعضاء خانواده به حساب میآید و به ما اجازه میدهد تا کارهای روزانه و ضروری مانند دوش گرفتن، آشپزی، مسواک زدن، تمیزکاری و غیره را انجام دهیم. انواع لوله پلیکا با توجه به اینکه مزایا و محاسن عالی به جهت استفاده در صنایع گوناگون دارد از قیمت و نرخ خوب و ارزان تری نسبت به هم خانواده های خود مثل لوله های فولادی و چدنی بهره مند است. علاوه بر مزایای ممتاز ذکر شده برای لوله های U-PVC پلیکا قیمت این لوله ها بسیار مناسب و قابل رقابت با سایر لوله های پلیمری، فلزی، چدنی و … این باعث میشود که برای بسیاری از پروژههای عایق حرارتی مناسب و مطلوب باشد.

میزان انتقال حرارت در لوله پلیکا در مقایسه با لوله های قدیمی کمتر است و عایق حرارتی مناسبی محسوب می شود. لوله پلیکا که از اولین لوله های تولید شده مواد پی وی سی ( PVC ) می باشد که نامی آشنا برای ایرانیان می باشد ، لوله پلیکا یا لوله U-PVC از اولین لوله های استفاده شده در صنعت ساختمان محسوب می شود ، هنوز هم هستند ساختمان هایی که برای بخش لوله کشی ساختمان از جنس لوله های پلیکا استفاده می کنند ، قیمت مناسب ، کاربرد فراوان مخصوصا در بخش آب شرب ، حمل و نقل و اجرای آسان از مزایای لوله پلیکا یا لوله U-PVC می باشد . این لوله ها 35 درصد سبک تر از نمونه های مشابه خود بوده و از قابلیت حمل و نقل آسان تری بهره می گیرند. لوله قطر ۱۵ سانتی متر نمونه ای پرفروش در بازار است که اغلب برای فاضلاب های خانگی و لوله کشی ساختمان به کار گرفته می شود. نوع دوم لوله های پلیکا لوله هایی هستند که فشار بیشتری نسبت به لوله های نوع اول تحمل می کنند ، بنابراین بیشتر در سیستم های لوله های فاضلاب استفاده می شود. لوله های مورد استفاده برای کابل کشی با لوله های پلیکا برای انتقال سیالات و فاضلاب از نظر ضخامت متفاوت می باشند زیرا لوله های پلیکایی که مخصوص برای عبور کابل می باشند هیچگونه فشاری را تحمل نمی کنند و نیاز به ضخامت بالا ندارند. ترمیم لوله کشی پلیکا با چسب آب بندی: برای رفع ترک خوردگی ایجاد شده بر سطح لوله پولیکا از چسبهای مخصوص ترمیم و آب بندی لوله فاضلاب در هنگام نشتی استفاده میشود. چسب تارگت رازیچسب تارگت رازی یکی از انواع چسب هایی می باشد که برای چسباندن لوله پی وی سی فشار قوی و ضعیف مورد استفاده قرار می گیرد که از کیفیت بسیار مطلوبی برای اتصال لوله ها و اتصالات لوله های پولیکا به یکدیگر می باشد که در سیستم فاضلاب و آبرسانی از آن استفاده می شود. همانطور که گفته شد لولههای پلیکا را در انواع فشار ضعیف یا معمولی، نیمه قوی و فشارقوی دستهبندی میکنند و دارای شاخصه وزن و ضخامت متفاوت هستند. لوله پلیکا معمولی فشار 4 بار، لوله پلیکا نیمه قوی فشار 6 بار و لوله پلیکا فشار قوی فشار 10 بار را تحمل خواهد کرد. نمک سنگ معمولی (کلرید سدیم) با تولید الکترولیز تقسیم می شود تا کلر و آب قلیایی (کلسیم سدیم) تولید کند. 6. اتصلالات و لوله ها در انواع سایزهای گوناگون ساخته و تولید شده و در تمامی مناطق در دسترس شما عزیزان می باشد. امیدوارم مطالب گفته شده در این مطلب برای شما مفید واقع شود. همچنین می توانید محصولات مربوط به خرید لوله و اتصالات پلیکا را در فروشگاه تاپ لوله در آخر همین مطلب مشاهده کنید. برای بستن آخر لوله ها استفاده می شود و بسته به سایز لوله ها و ضخامت لوله می توانند دارای ابعاد مختلفی از یکدیگر باشند. بار دینامیکی مانند عبور خودروها بر روی لوله هایی که به مقدار کافی با شن پوشانده نشده یا در عمق ایمنی دفن نشده اند، باعث بروز نشتی یا پیچ خوردن لوله ها می شود.

لوله پلیکا

از اتصالات فلنجی فولادی نیز به جای اتصالات چدنی در سیستم هایی که در شرایط با دما و فشار بالا کار می کنند استفاده می شود ، چون که چدن در مواجهه با برخی از تنشها تمایل به ترک خوردن و از هم گسیختن دارد . امروزه بسیاری از تعمیرکاران تاسیساتی برای رفع نشتی لوله پلیکا از نوار فایبرگلاس استفاده می کنند. از این روش فقط در لوله های جدار چاهی و لوله های با ضخامت بالا اعم از لوله های تحت فشار و لوله های استخراستفاده می گردد و روش کم کاربردی در بخش اتصال لوله های پلیکا می باشد. پلی ونیل کلراید از بلورینگی ناچیزی برخوردار است .تی جی برای آن بالا و به میزان 81 درجه سانتیگراد است ولی میزان این تی جی آنقدر بالا نیست که فرآیند با روش های گوناگون را دچار مشکل کند . لوله های O-PVC از پلی وینیل کلراید آرایش یافته ساخته شده اند و دارای خواص فیزیکی و مکانیکی بسیار خوبی هستند. اصطلاح O-PVC (او پی وی سی) به پلی وینیل کلراید آرایش یافته اطلاق می شود. لوله های O-PVC سبک تر هستند و حمل و نقل آسان تری دارند. لوله های پوش فیت به دو صورت سایلنت و معمولی در بازار موجود هستند که نوع سایلنت آن بسیار کم صدا بوده صداهای ایجاد شده ناشی از حرکت آب در لوله را به بیرون و به سمت واحد های مسکونی منتقل نمی کند.جابه جایی این لوله ها ساده است و حمل و نقل آن به راحتی صورت می گیرد. در کارخانه لوله پلیکا، این مونومر از کلردار شدن مستقیم اتیلن، با استفاده از کاتالیزور و سپس پیرولیز شدن اتیلن دی کلرید در واحد شکست گرمایی که توسط سیستمهایی بر پایه نفت یا هیدروکربنهای گاز طبیعی نظیر اتان، پروپان یا بوتان کار میکند، حاصل میشود. برخی لولهها هستند که در هنگام جاری شدن آب در آنها پس از مدتی مواد تشکیلدهندهشان داخل آب حل میشوند و این برای سلامتی افراد مصرفکننده ممکن است خطراتی را به دنبال داشته باشد؛ اما لوله پلیکا بههیچوجه در اثر جریان پیدا کردن آب در آن، دچار واکنش با آن نمیشود. آنها یک انتخاب مطمئن برای انتقال آب آشامیدنی هستند بعلاوه دارای وزن سبک ، کاربرد آسان و مقرون به صرفه هستند. برای انتقال فاضلاب ساختمانی می توان از لوله و اتصالات پلیکا استفاده کرد .لوله و اتصالات پلیکا با استفاده از حرارت به یکدیگر متصل می شوند و با استفاده از چسب مخصوص پلیکا اتصال محکمتر می شود و می توان از عدم نشتی آن مطمئن شد . نحوه اتصال این لوله توسط چسب مخصوص صورت می گیرد و علت بسیاری از نشتی های لوله پلیکا بر اثر از دست دادن حالت چسبی در لوله است، در نتیجه این عامل به عنوان یک نقص در لوله پلیکا به شمار میرود. در واقع پلیکا یا UPVC مخفف PVC بدون نرم کننده است، به این معنی که هیچ نرم کننده ای به ترکیب PVC اضافه نشده است. نرم کننده ها ممکن است از پی وی سی خارج شده و وارد محیط زیست شوند. که این ویژگی هم در لایه داخلی و هم لایه بیرونی این لوله ها وجود دارد و برای استفاده در محیط های اسیدی بسیار مناسب است.

جعبه کلکتور ویژه سری 50 برای سیستمهای آبرسانی بهداشتی، سرمایشی ـ گرمایشی و گرمایش از کف مناسب میباشد. یکی از سیستم های گرمایشی بهینه ساختمان ها از نظر کنترل و بهینه سازی مصرف انرژی، سیستم های گرمایش از کف می باشد. بنابراین می توان گفت که تا حدود زیادی صدای به وجود آمده درون این لوله ها به محیط درز نکرده و بنابراین مناسب ساختمان های اداری و منازل خواهد بود. بهطورکلی در ساختار لوله پلیکا چیزی در حدود ۵۷ درصد عنصر کلر و ۴۳ درصد هیدروکربنها حضور دارند. این لولهها ۳۵ درصد سبکتر از نمونههای مشابه خود بوده و از قابلیت حملونقل آسانتری بهره میگیرند. انواع مختلف لولهها در شرایط مختلف مورد استفاده قرار میگیرند. ۱۵- مقاومت در برابر اشعههای خورشید: یکی از ویژگیهای بسیار خوب لوله پلیکا مقاومت آن در برابر شرایط آب و هوایی گوناگون است. منظور از فاضلاب های ساختمانی ، آب های مصرفی در قسمت حمام ، سرویس بهداشتی ، آشپزخانه و .. می باشد. این اتصالات در سرویسهای بهداشتی مورد استفاده قرار میگیرد. مقاومت شیمیایی : لوله پلیکا در برابر طیف وسیعی از مواد شیمیایی حداکثر تا دمای 140 درجه فارنهایت مقاومت خود را به نمایش می گذارد و همچنین در برابر مواد شیمیایی ای که معمولاً در منازل پیدا یا استفاده می شوند مقاوم است. نرم کننده ها ماده ای هستند که موجب انعطاف پذیری لوله پی وی سی می شوند. نکته بعدی این است که در انواعی از این لوله مواد نرم کننده در ساخت آن به کار نرفته است. لوله پلیکا فشار قوی همانطور که از نامش پیداست قابلیت تحمل فشارهای بسیار بالا را دارد و اصولاً برای فاضلاب کارخانه ها، انتقال آب آشامیدنی، انتقال اسید و باز، کانال کشی آب و آب رسانی به زمین های کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد. اصولاً برای فاضلاب کارخانهها، انتقال آب آشامیدنی، انتقال اسید و باز، کانالکشی آب و آبرسانی به زمینهای کشاورزی مورداستفاده قرار میگیرد. استفاده از زهکشی زمینهای کشاورزی قرنهاست که متداول بوده و به روشهای متفاوت در یک غالب معین اجرا میشده است. نقشه های چون ساخت یا ازبیلت به نقشه های سازه ای گفته می شود که از وضعیت موجود و اجرا شده سازه برداشت می شود. سایز موجود در لوله های پوش فیت از لحاظ قطر از ۴ سانتی متر تا ۱۶ سانتی متر و از لحاظ طولی از ۳۰ سانتی متر تا ۳ متر تغییر می کند. و این در حالی است که لوله پلیکا قیمت خرید و هزینه نصب پایین تری دارد و همچنین مهار لوله پلیکا توسط بست در فواصل طولی بالاتری نسبت به لوله پوش فیت صورت می گیرد در نتیجه تعداد بست کمتری نیاز دارد. لوله پی وی سی فشار قوی از مستحکم ترین نوع لوله پلیکا محسوب می شود، این لوله های معمولا در بخش انتقال در فواصل زیاد و یا بخش فاضلاب و لوله کشی شرکت های صنعتی که حجم فاضلاب و مواد انتقالی بالا است و نیاز به تحمل فشار و ضربه بالایی نیاز است استفاده می شود، از جله کاربرد های لوله پلیکای فشار قوی عایق کردن و یا روکش کردن لوله های دیگر در بخش هایی که احتمال فشار و یا صدمه باشد می باشد.

لوله پلیکا با توجه به فشاری که تحمل می کنند در سایزهای لوله پلیکا فشار ضعیف، لوله پلیکا نیمه قوی و لوله پلیکا فشار قوی تقسیم بندی می شوند. از طرفی همین نحوه اتصال لوله های پلیکا باعث شده تا در برابر فشار و تکان های پرقدرت با ایجاد حالت کشسانی مقاومت کنند. همچنین این لوله ها به صورت یک سر سوکت و یا دوسر سوکت به موجود می باشد. پلی پروپیلن مورد استفاده در تولید سیستم پوش فیت هرگز دستخوش پوسیدگی نشده و از پایداری بسیار زیادی در برابر مواد شیمیایی موجود در فاضلاب ها برخوردار است به نحوی که pH های ۱۲-۲ را به راحتی تحمل نموده و با الزامات استانداردهای DIN 16934,DIN 6929 مطابقت دارد. قیمت این محصول در کارخانه های مختلف تولیدی متفاوت است و منشا این تفاوت در متریال بکار گرفته شده در فرآیند تولید می باشد. قیمت لوله پلیکا در کارخانه های مختلف تولیدی متفاوت است و منشا این تفاوت در متریال بکار گرفته شده در فرآیند تولید لوله پلیکا می باشد. خورندگی و سایش آن در حد صفر است به همین دلیل بهترین گزینه استفاده در کارخانه های تولید مواد شیمیایی و اسیدی هستند. جهت تهیه چسب پلی اورتان بر روی لینک خرید اینترنتی چسب پلی اورتان از سایت باسلام بزنید و بعد از خواندن نظرات کاربران در مورد تجربه استفاده از آن در سایت باسلام میتوانید اقدام به خرید کنید. لوله و اتصالات پلیکا با استفاده از حرارت به یکدیگر متصل می شوند و با استفاده از چسب مخصوص پلیکا اتصال محکمتر می شود و می توان از عدم نشتی آن اطمینان کسب کرد . پلیکا ها نوعی از آلیاژ پلیمر می باشند که به افتخار اولین کاشف چنین آلیاژی برای لوله ها به نام ( پولیکا ) به این نام شناخته می شود. درپوش پلیکا نوعی از اتصالات پلیکا می باشد که جهت مسدود کردن انتهای لوله پلیکا به طور موقت یا دائم برای جلوگیری از ورود اشیا یا مصالح ساختمانی به درون شبکه می باشد. چرا از لوله های پی وی سی استفاده می کنیم؟ چرا که باعث آلودگی آب داخل و جاری درون لوله می شود . چرا که هر دو یک لوله پلاستیکی هستند که بیشتر در ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند. لوله پولیکا به صورت کلی به سه دسته تقسیم میشوند که هر کدام دارای خواص و ویژگیهای خاص خود هستند و کاربردهای متفاوتی دارند. لوله و اتصالات پلیکا همان لوله پی وی سی می باشند که در ایران با نام پلیکا (پولیکا) شناخته می شوند. لوله پلیکا با داشتن بالاترین خواص فنی و مکانیکی نیازهای اقتصادی و محیطی مناسبی را در دنیای امروز فراهم می نماید . فروشگاه لوله و اتصالات امجدی نمایندگی فروش محصولات نیوفلکس(newflax). لیست محصولات و خدمات و شرکتها و افراد مرتبط با لوله و اتصالات و راهنمای انتخاب لوله و اتصالات و شاخص های کیفیت لوله و اتصالات و آموزشهای مرتبط . پس از انجام این مراحل قطعات لوله پلیکا را با قطعات متناسب برش داده و در کنار هم برای اتصالات مورد نظر قرار دهید. اکسترودرهای جدید ماشینهای بسیار پیچیدهای هستند که بهدقت طراحیشدهاند تا فشار و برش روی مواد در تمام مراحل فرآیند قابلکنترل باشد.

ویژگی های که این نوع از لوله ها دارند مصارف آن را بسیار گسترده کرده است و همچنین با استفاده از تکنیک ها و ترکیبات جدید نمونه های دیگری از این لوله ها که دارای خصوصیات دیگری هستند تولید شده است. به طور نمونه اتصالات گالوانیزه از مشهورترین نوع اتصالات می باشند که در لوله کشی های آب و گاز شهری و روستایی در کشور ما بسیار مورد استفاده قرار گرفته اند. کارخانه های مختلفی در داخل و خارج کشور اقدام به تولید لوله پلیکا در سایزهای گوناگونی کرده اند. در نهایت لوله پلیکا تولید و آماده استفاده از آن در پروژه های مختلف می باشد. شما می توانید محصولات درخواستی خود را با بهترین کیفیت و قیمت مناسب خریداری نمایید و از انتخاب خود نهایت رضایت را داشته باشید. به این ترتیب رضایت مشتریان در استفاده از این برند، کیفیت لوله پلیکا را تضمین میکند. مهم است که که هیچ آبی حین رفع نشتی داخل لوله ها نباشد. بسیار پیش میآید که جریان آبی که در خطوط فاضلاب وجود دارد، خاصیت اسیدی و قلیایی پیدا میکند. این مقاومت شاید در ابتدا به چشم نیاید اما بعد از آنکه از این لوله ها برای مدتی در سیستم های فاضلابی به کار گرفته شدند، خاصیت مقاومت نسبت به ضربه و تنش بیشتر بروز می کند. ۱- لوله پلیکای فشار قوی؛ برای محافظت از کابل های برق، انتقال اسیدها و بازها و در کارخانه های بزرگ در جهت سیستم فاضلابی استفاده می شوند. همچنین لوله پلیکا در برابر پوسیدگی و زنگزدگی بسیار مقاوم است و به همین دلیل برای محافظت از سیم برق و هدایت خطوط فاضلاب بسیار کاربرد دارند. از این محصول به منظور انتقال و جا به جایی در فاضلاب های خانگی، شهری و صنعتی استفاده می شود. لوله پلیکا را می توان بصورت دفنی و روی زمین یا غیردفنی در ساختمان ها بکار برد. برای طراحی و نصب سیستم های تاسیسات داخل ساختمان نیز، گاهی مواقع نیازمند یک نرم افزار طراحی هستیم تا احتمال خطا و اشتباه را کم تر سازد. در ساخت و تولید این لوله ها نباید از مقدار زیاد از مواد دوران کننده استفاده شود زیرا باعث نرم شدن لوله می گردد در غیراین صورت لوله تولید شده منعطف بوده و کاربردهای متفاوت با حالت سخت خود خواهند داشت. این لولهها تحت فشار کمتری در مقایسه با لولههای پلیکا قوی و نیمه قوی تولید میشوند و به همین دلیل میزان فشار جریان سیالی که میتوانند تحمل کنند نیز محدود است. به طور مثال قیمت لوله پلیکا ۲۰۰ میلیمتر با تحمل فشار ۴ و ضخامت ۱٫۵ میلیمتر از شاخهای با قیمت ۹۸۰۰۰ هزار تومان شروع میشود و لوله پلیکا ۱۲۵ میلیمتر نیمه قوی ( تحمل فشار ۶ ) با ضخامت ۳٫۲ میلیمتر قیمتی معادل ۱۰۲٫۰۰۰ هزار تومان برای هر شاخه خواهد داشت. هر چه ضخامت لوله های پلیکا افزایش یابد مقاومت آن ها نیز بیشتر شده و در مکان هایی که نیاز به تحمل فشار بالا باشند، مورد استفاده قرار می گیرند و بر عکس. لوله های معمولی که به آنها لوله های فشار ضعیف نیز گفته می شود، برای انتقال آب باران، تهویه مجتمع ها و مکان های مسکونی استفاده می شوند.

این نکته را در نظر داشته باشید که نور خورشید، سبب ضعیف شدن لوله پلیکا میشود و عمر آن را کم میکند. دلایل کاهش فشار آب ساختمان ✅ کاهش فشار آب ناگهانی ✅ کاهش فشار آب به دلیل رسوب شیرآلات ✅ کم شدن تدریجی فشار آب ✅ چگونه فشار آب ساختمان را افزایش دهیم؟ درصورتیکه لوله فاضلاب یا منبع محتوی آب باشد و در دمای بسیار پایین قرار قرار گیرند، احتمال ترک خوردگی و ترکیدگی وجود دارد. پی وی سی یک نوع از مواد پلاستیکی است که در خطوط فاضلاب استفاده می شود. پلی وینیل کلرید؛ یک ماده ترموپلاستیک مصنوعی ساخته شده توسط پلیمریزاسیون وینیل کلرید می باشد. کلر و اتیلن برای تشکیل مونومر وینیل کلرید (VCM) ترکیب شده اند. اگر به دنبال لوله و اتصالات پی وی سی برای مصارف برقی هستید، میتوانید انواع سایزهای مختلف این نوع لوله را با به روزترین فناوری از برند معروف سازند پلیمر سمنان تهیه کنید. لوله های پلیکا از مواد upvc یا پلیمری در سه دسته معمولی، نیمه قوی و قوی ساخته شده اند که برای مصارف فاضلاب داخلی ساختمان از پلیکا نیمه قوی استفاده می شود. لوله و اتصالات یو پی وی سی کاسپین پلیمر آبراهان در واقع همان لوله پلیکا ( پولیکا ) است که اولین تولید کننده این نوع لوله, پلیکا (Polica) نام داشت و به به همین نام در ایران شناخته شد و عامه مردم نام پلیکا را برای لولههای UPVC خاکستری رنگ انتخاب کردند و نام پلیکا بر روی این نوع از لوله ماند. هم چنین باید اشاره کنیم یونولیت سالم تر می ماند و دچار خوردگی نمی شود. به این کار “ترک خوردگی” گفته می شود. خصوصیات فیزیکی موجود در لوله های پوش فیت موجب شده است تا این لوله ها در برابر لرزه مقاوم باشند و از طرفی تحمل بالایی را در برابر فشار از خود نشان دهند. شرکت نیکتاز پلیمر مفتخر است اعلام دارد با بهره مندی از کادری مجرب و متخصص و استفاده از دستگاه های پیشرفته و به روز اقدام به ساخت و تولید انواع قطعات و اتصالات مرتبط با لوله پلیکا نموده و در این راه با رعایت استانداردهای موجود در این زمینه در تمامی مراحل ساخت و تولید محصولی با کیفیت را روانه بازار نماید. اگر چنانچه نشتی مشاهده کردید، سعی کنید با استفاده از چسب بیشتری جلوی نشتی را بگیرید (برای رعایت موارد بهداشتی توصیه می شود که حتما از دستکش استفاده کنید). به همین دلیل برای کابل های برق و موارد پوششی استفاده می شود و هیچگونه سرایت الکتریکی ندارد. اگر لوله در سطح داخلی دارای سطح صیقلی نباشد و در واقع دچار زبری باشد، این زبری سبب رسوب مواد باکتریایی شده و در دراز مدت باعث انسداد لوله می شود که خوشبختانه برای جلوگیری از این اتفاق تدابیر مناسبی در لوله های پوشفیت و پلیکا اتخاذ شده است. سه راه دریچه بازدید به صورت افقی در انتهای لوله های فرعی نصب می شود و برای رفع گرفتگی و تمیز کردن لوله های داخلی مورد استفاده قرار می گیرد. از سه راه دریچه بازدید پلیکا برای تست آب بندی و همچنین برطرف کردن گرفتگی خط لوله پلیکا استفاده می شود.

به طور کلی لوله پلیکا مجموعه ای از مزایای اصلی را برای استفاده در صنعت آب ارائه می دهد ، از جمله مقاومت در برابر خوردگی و قدرت بالا که در نتیجه طول عمر طولانی در برنامه های آب را تضمین می کند. در خصوص استاندارهای موجود برای تولید لولههای پلیکا نیز لازم است تا توضیحاتی ارائه کنیم. لوله پلیکا انواع مختلفی دارد که همگی بر اساس استاندارهای جهانی تولید می شوند. تمامی این هفت مدل لوله پلیکا دارای استاندارد ملی ایران و کد استاندارهای جهانی می باشند. این شرکت برای تولید محصولات خود روی مواد اولیه و ترکیبات آن توجه خاصی دارد و در همین راستا لوله و اتصالات تک پلیمر به دلیل بهره بردن از مواد اولیه با کیفیت و همچنین استفاده از فرمولاسیون خاص توانسته است با طراحی منحصر به فرد ، لوله و اتصالات “ بی صدا “ را برای اولین بار تولید و به بازار عرضه کند که نه تنها در ایران جایگاه برتری دارد بلکه در عرصه صادرات نیز محصولی با کیفیت عالی شناخته می شود. تنها تفاوت این روش لوله کشی پلیکا باز بودن دست مجریان طرح برای شیب بندی و ایجاد تغییرات در مسیر لوله کشی است. در این مرحله برای تخلیه آب درون لوله ها، شیرها را باز کنید. وزن متعادل، مقاومت بالای آن در برابر ضربه و شکننده نبودن، عایق صدای جریان آب خصوصا در نوع نصبی در ساختمانهای مسکونی و داشتن ضخامت اصولی از موارد مهمی بوده که در هنگام تهیه لوله پلیکا ساختمان باید به آن توجه داشت. پلی وینیل کلراید پلاستیکی با موارد استفاده نامحدود است. دانشمندان با مشاهده گاز شیمیایی تازه ایجاد شده ، وینیل کلراید ، همچنین دریافتند که وقتی این گاز در معرض نور خورشید قرار دارد ، تحت یک واکنش شیمیایی (که اکنون به عنوان پلیمریزاسیون شناخته شده است) باعث بوجود آمدن ماده جامد با رنگ خارجی سفید می شود. اگر لوله در خاک مدفون شود، در معرض بارهای ناشی از ضربه قرار نمی گیرد. تک پلیمر در کنار بسیاری از تولید کنندگان نامی لوله پلیکا اقدام به تولید لوله پلیکا با کیفیت PVC مرغوب و مورد تایید سازمان استاندارد جهانی ASTM اروپا نموده است و مشتریان بسیاری جذب بازار خود نموده است. لوله تک لایه پروپیلن که به اختصار به ” لوله سبز” یا ” لوله سفید ” هم معروف می باشد . لوله های پلیکا می توانند روشن، تیره، سفید و یا آبی باشند. این لوله در رنگبندی سیاه با خطوط رنگی عرضه میشود که آبی برای آبرسانی، رنگ زرد برای گازرسانی و رنگ قهوهای برای فاضلاب به کار میرود. لوله پلیکا یا لوله پی وی سی، لوله ای پلاستیکی است که از جنس PVC میباشد و معمولا سیاه رنگ است و متناسب با کاربرد آن، ضخامت و سایز متفاوتی دارد. محل دقیق نشت در نشت یابی آکوستیک معمولا به نقطه ای اطلاق می شود که صدای نشتی در آنجا بیشترین شدت را داشته باشد. لوله پلیکا به شدت ارزان قیمت است و هزینه نصب پایینی دارد. اتصالات استیل صنایع غذایی به دلیل داشتن مزیت ها و قابلیت هایی همچون ضد زنگ و ضد اسید بودن بهترین وسیله جهت نصب در خطوط استیل صنایع غذایی به شمار می آید.

فلکه ها، شیرها و خطوط سرویس محل هایی با بیشترین احتمال شنیدن صدای نشت آب به شمار می آید. به دلیل اینکه شدت صدای عبور آب در دیواره های لوله آب بیشتر از صدای جریان داشتن آب در خاک است، توصیه می شود که همیشه بازرسی ابتدا از شیرها، فلکه ها و نشانگرها شروع شود. پس از سال 1945 ، استفاده ازآن در زمان صلح خیلی شدت گرفت. همین موضوع ایمنی کارگران را در محیط کار به شدت افزایش می دهد و بر سبک شدن سازه تاثیر زیادی می گذارد. • دارای ایمنی بالایی هستند. لوزه سکومی در ابتدای سکوم و دارای کرکهای کوتاه یا تحلیل رفته و حاوی واحدهای فولیکولی است(2). با این وجود، به خوبی مستند شده است که نور خورشید لوله PVC را تضعیف می کند و عمر آن را کوتاه می کند، آن را ترد می کند و در نتیجه منجر به شکنندگی در برابر ضربه می گردد. معمولاً اگر مواد افزودنی نرمکننده در تولید آنها به کار نرود، این لولهها نسبت به شکنندگی حساس خواهند بود. به بیان دیگر این لولهها در طول و اندازههای متنوعی طراحی و تولید شده و برای تامین و انتقال آب به ساختمانهای مختلف، تاسیسات و مراکز مورد استفاده قرار میگیرند. استفاده از موفه باعث می شود که از شکستگی اتصالات پلیکا در لوله های اصلی یا رایزر در اثر نشست و تنش تاسیسات جلوگیری شود. رابط انبساطی پلیکا (موفه) موفه یا رابط انبساطی نوعی اتصال پلیکا برای استفاده در سیستم عمودی ساختمان جهت جلوگیری از ایجاد شکستگی در سیستم فاضلاب به هنگام نشست ساختمان یا تعمیر بخشی از سیستم که به دلیل عدم امکان جا بجایی با توجه خاصیت کشویی محصول انجام می گردد. سیستم پوشفیت علاوه بر آنکه باعث سرعت و سهولت در نصب میشود، اثر نشست های ساختمانی را خنثی میکند و مانع از بروز نشتی میگردد. به این معنی که شما می توانید در صورت نیاز به تعمییر لوله های مختلف و رفع نشتی آنها در سیستم فاضلاب ساختمان و برای تعویض بخش آسیب دیده از لوله پوشفیت استفاده کنید، چون این لوله قابلیت اتصال به همه نوع لوله را دارد. نحوه اتصال در این روش خیلی راحت و بدون نیاز به بقیه تجهیزات می باشد و تعمیرات آنها نیز بسهولت انجام می شود. از روش پوشش دهی دورانی استفاده میشود. تقریباً اکثر مردم از نام لوله پولیکا برای لولههای UPVC خاکستری رنگ استفاده میکنند. لوله upvc و اتصالات upvc که جهت لوله کشی استخر استفاده می شوند تا به امروز مناسب ترین نوع لوله جهت انتقال آب آشامیدنی و تصفیه شده می باشند . نصب آسان و سریعی دارد و قیمت آن ها نیز بسیار مناسب می باشد. 3. قابلیت نصب سریع. لولههای پلیکا این قابلیت را دارا هستند. امروزه لوله های پلیمری، توانستند جایگزین خیلی بهتری به جای لوله های فلزی و چدنی شوند به علت دارا بودن مزایای بهتری که نسبت به دیگر انواع لوله دارند. امروزه استفاده از لوله های پلیمری به جای لوله های فلزی و چدنی گسترده شده است زیرا مزایای بهتری نسبت به دیگر انواع لوله دارد. می باشند. به طوری که امروزه لوله های پلیکا در دنیا یکی از گزینه های اصلی در شبکه های آب و فاضلاب می باشند.

اگر لوله برای آب آشامیدنی باشد ، یک مهر و موم آزمایشگاهی یا علامت گذاری مبنی بر مناسب بودن آب قابل شرب است. انتقال فاضلاب های ساختمانی از پرکاربردترین مصارف استفاده از لوله های پلیکا می باشد زیرا از نظر اقتصادی برای این امور بسیار مناسب و به صرفه اقتصادی می باشد. بعد از نصب دریچه افقى در انتهای لوله های فرعی فاضلاب، از آن ها برای تمیز کردن و رفع گرفتگى مجارى داخلى لوله هاي فاضلاب بهره گرفته می شود. به عنوان یک قاعده کلی، لوله باید حداقل ۱۲ اینچ (۳۰ سانتی متر)در زیر عمق یخبندان طبیعی دفن شود.فاضلاب روهای فرعی و خطوط سرویس آب ( شامل زانویی ها و خم ها) نیز باید زیر عمق نفوذ یخ باشند. این دریچهها در انتهای لوله های فرعی نصب می شود تا عملیات رفع گرفتگی لوله و یا تمیز کردن لوله ها به آسانی انجام شود. • نصب بسیار سریع و راحتی دارند و نیاز به هیچ ابزار خاصی ندارند. بوشن یا همان رابط پلیکا برای اتصال لوله های پلیکا بدون نیاز به حرارت دادن بکار برده می شود. گرم نشدن لوله پلاستیکی به میزان کافی حین اتصال مفصل باعث ترک برداشتن لوله می شود (بر اثر تحمیل نیرو بر بست یا اتصال می شود). از این لوله ها برای تخلیه آب باران نیز استفاده می شود. فلنج پلیکا ٬در شبکه های آبیاری تحت فشار و کشاورزی برای انتقال آب از چاهها به مکان مورد نظر٬ به دلیل هزینه های بالا استفاده از لوله های پلیکا pvcu به علت سبکی وزن ٬ راح

آخرین مطالب