4 چیزهایی که شما باید *هرگز* * * * آیا زمانی که خود را سازماندهی آشپزخانه

چگونه کسی بخواهد برای سازماندهی آشپزخانه خود را بسیار شخصی روند. مقدار زیادی پایین می آید به اولویت و البته چگونه آشپزخانه خود را گذاشته است و چگونه شما طبخ در آن است. هنوز هم وجود دارد چند سخت-و-سریع قوانین است که به اعتقاد ما می توان به هر کس — مهم نیست چقدر بزرگ یا کوچک آشپزخانه شما اتفاق می افتد به.

در حالی که ما متوجه است که هرگز و همیشه قوی هستند و کلمات ما در بر داشت که این اصول واقعا حلقه درست برای هر نوع از آشپز خانه.

4 چیزهایی که شما باید انجام دهید زمانی که سازماندهی

1. آیا قرار دادن اقلام در یک کشو های ناخواسته همه willy-nilly.

تنها چیزهایی که باید در یک کشو های ناخواسته مواردی که شما به عمد اختصاص داده شده به زندگی می کنند وجود دارد. این به این معنی که قطعات لگو شل پیچ و chapstick شما احساس نمی مانند قرار دادن در کیف پول خود را نیاز به قرار دادن دور. آن را به یک قانون است که هیچ چیز در پرتاب آشغال کشو مگر این که در آن در واقع به آن تعلق دارد.

2. نگه نمی تکراری ابزار.

آن را وسوسه انگیز برای نگه داشتن دو فوق العاده گریز صهلر برای رویا که شما باید از خود و خانواده دور میز نشسته پوست کندن سیب زمینی برای یک جشن شکرگزاری. اما اگر که به احتمال زیاد اتفاق می افتد را انتخاب کنید مورد علاقه خود را و کمک مالی به هر و همه تکراری شما.

3. نمی آویزان بر روی همه چیز به خاطر شما فکر می کنم شما نیاز به آنها را به بعد.

خود را در آشپزخانه است نه یک واحد ذخیره سازی. حلق آویز بر روی آیتم های که شما هرگز استفاده می شود اما فکر می کنم شما ممکن است برخی از روز است مانند پرداخت اجاره و یا وام مسکن به فروشگاه های ناخواسته. آن را انجام نمی. فضا در کابینت های خود را و یا زیر شلواری با ارزش است ، واقع بینانه در مورد نوع آشپز خانه شما هستند و یا در آینده خواهد بود.

4. نمی خرید دهندگان فقط به خاطر.

کسانی که سازماندهی فروشگاه های مطمئن انجام یک کار بزرگ ساخت سبد و تقسیم شبیه must-haves. و در برخی از موارد آنها ممکن است. اما نمی خرید یک سازمان بدون داشتن یک ایده از چگونه شما از آن استفاده کنید. مطمئن شوید سبد در سوال واقع خواهد شد مناسب در فضای شما باید در ذهن و فکر می کنم در مورد آنچه شما می خواهید آن را قرار داده در آن است.

3 چیزهایی که شما همیشه باید انجام دهید زمانی که سازماندهی

1. آیا می شود یک کمی ضربه زننده در مورد چه می شود ذخیره شده در شمارنده.

پاک کردن شمارنده مشخصه یک سفارش ، اما این به این معنا است که شمارنده باید خالی است. هر آنچه که شما انجام دهد شمارنده اما باید وجود داشته باشد برای یک هدف. برای مثال قهوه ساز می شود که با استفاده از دو بار در روز باقی می ماند. توستر شما تنها با استفاده از هر آخر هفته ؟ که نیاز به پیدا کردن یک خانه جدید.

2. فروشگاه آیتم های که شما آنها را استفاده کنید.

اگر ممکن است نگه دارید غذاهای خود را در کابینت و یا در قفسه های خود را در نزدیکی ماشین ظرفشویی. به این ترتیب زمانی که شما رفتن به خالی کردن آن شما در حال عبور از آشپزخانه خود را 100 بار. نگه داشتن تمام وسایل آشپزی خود را با هم در نزدیکی اجاق گاز تمام پخت مسائل با هم در یک کابینه خود را در نزدیکی میکسر و….

3. استفاده از فضای عمودی.

معمولا وجود دارد مقدار زیادی از اتلاف فضای دیوار در آشپزخانه. ما نمی گوییم برای پر کردن در هر اینچ با قلاب و قفسه اما قطعا استفاده از آن استفاده نشده فضای ذخیره سازی. فکر می کنم به صورت عمودی در کابینت و جاهای دیگر بیش از حد: فروشگاه پخت ورق و تخته برش در دو طرف خود را (“ظ” به کابینت برای دسترسی آسان و استفاده از قفسه risers و سازمان برای ایجاد فضای اضافی در کابینت (به عنوان طولانی به عنوان آنها واقعا برای شما کار می کنند; دیدن 4 قانون فوق).

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>