گریه نکن چون اساسا پخت بیش از

هر هفته ما در نامه ای از ویرایشگر شما می توانید به خواندن آنچه اساسا ویرایشگر سارا Jampel است, پخت و پز, پخت و

توسط DASTESALAMATT در 31 فروردین 1399

هر هفته ما در نامه ای از ویرایشگر شما می توانید به خواندن آنچه اساسا ویرایشگر سارا Jampel است, پخت و پز, پخت و نشخوار نگرانی بیش از. اگر شما می خواهید این را در صندوق پستی خود را قبل از آن بازدید سایت, ثبت نام برای خبرنامه ما.

سلام اساسا خوانندگان

این هفته راهنمای پخت بهتر آمد با یک پایان دراماتیک با چالش برانگیزترین (و پاداش) دستور العمل از دسته Sohla ال-Waylly's دارچین-تاریخ چسبنده نان. نان خود را به نور و پر تقریبا مثل challah یا brioche و دارچین-تاریخ مشخصی purée است caramelly و نه بیش از حد شیرین است.

آنها در لیست من از چیزهایی که به عنوان به زودی به عنوان عید فطر به پایان می رسد (دو روز بیشتر!), همراه با Soba با کلم ترد و تازه شیرینی. اگر شما هم می خواهید به نان اما شما مانند "چگونه دو نفر از ما پایان همه این است؟!" یک سوم از لعاب دستور غذا بریزید و آن را سخاوتمندانه بیش از سهم خود را و یخ بقیه bare برای بعد.

روز یکشنبه ما را ترک پخت برای بیشتر شام-مناسب اساسا دستور العمل, اما ما هنوز هم می خواهید بررسی شود پخت فروم برای پاسخ به سوالات خود را.

یک نکته خوب

موجودی

عکس سارا Jampel

چند روز پیش من درخشان اچ (...آه می تواند به شما بگوید که چه سری من به تماشای?) مکنزی من این ارسال ناخواسته عکس از یخچال و فریزر, لیست موجودی. من در زمان چند دقیقه به تحسین او و سازمان او دست خط خود را با استفاده از کاغذ بازیافت شده و مقدار پنیر او را نگه می دارد در دست در هر لحظه است. (او از من خواست تا توجه داشته باشید که این یک یخچال در ابتدا به سیب زمینی au gratin و رول دارچین برای عید پاک یکشنبه.) من احساس الهام به نگه داشتن نزدیک زبانه ها در یخچال و برای استفاده از مکنزی سیستم ستاره به نشان می دهد چه, um "در آن چرخ راه" (که آماده برای دریافت استفاده می شود).

آرامش بیشتر کاسه

پر است از پریا کریشنا Khichdi

عکس سارا Jampel


tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب