چگونه به چینی بخار پز گوشت خوک Patty (Yook Baeng)

تنها چیزی بهتر از یک دستور غذا خوب است? هنگامی که چیزی را بسیار آسان به را است که شما حتی نمی نیاز به یک. خوش آمدید به این که ساده استیک ستون که در آن به بحث ما شما را از طریق فرایند ساخت ظروف و نوشیدنی های ما می توانید با ما چشم بسته است.

برای من تمام پخته کوتاه, دنده, بیسکویت و برنج و حبوبات در جهان کم رنگ در مقایسه با yook baeng. این ساده چینی ظرف یک کانتونی بخار پز گوشت خوک کیک تحسین کرد که از استان های جنوبی مانند گوانگدونگ مظهر احساس در خانه.

سریع به (زیر سی دقیقه شام) و با حداقل مواد تشکیل دهنده لیست— زمین گوشت خوک (معمولا از یک بازار در محله چینی ها که در آن گوشت دارای محتوای چربی بالاتر), تخم مرغ, سس سویا و آب آن می تواند به جای هر mix-ins یکی از خواسته.

جد یا گونگ گونگ به عنوان من او را به نام خود را با آب شاه بلوط. من مادر یک گواهی تخم مرغ-سر را دوست دارد به کرک اضافی تخم مرغ در بالا و او می خورد و او در کنار تخمیر لوبیا کشک. آشپز Wilson تانگ از اسم واه چای سالن در نیویورک چینی تاپ خود را با تایلندی پرنده chiles, پیازچه سرخ شده موسیر و حفظ تربچه. برخی از مخلوط را در شور اردک تخم مرغ, میگو خشک تخمیر لوبیا سیاه و سفید و یا ترشح از Shaoxing شراب. در طول سال من شروع به اضافه کردن زنجبیل و پیازچه خرد.

در خانواده من یکی ثابت در ما ساخت از yook baeng است کاسه ما آماده آن را در. هر نسلی پخته شده این ظرف در همان نوع آبی و سفید نقاشی شده کاسه ماهی که ما را در دور فلز بخار رک.

به عنوان کسی که نیم, چینی, من خوردن یک تعداد انگشت شماری از این وعده های غذایی ساده است که جد ما آموخت را در کوچک خود را به سازمان ملل متحد-تهویه مطبوع آپارتمان در فولتن خیابان, فقط قدم دور از آنچه که در حال حاضر مرسوم بندر جنوبی خیابان منطقه است. پخت و پز ظروف چینی مثل این است که یک راهی برای من برای اتصال به چینی-آمریکایی هویت. این یکی از اولین غذاهای من آموخته است که چگونه به طبخ آن را به عنوان حتی لازم نیست که بسیاری از دستور العمل.

در اینجا چگونه آن را انجام داده است: ترکیب تمام مواد تشکیل دهنده را در یک سطحی دولایه کاسه با چنگال (من ظروف انتخابی)—1½ پوند است. گوشت خوک زمین, 1 تخم مرغ, چند قاشق چایخوری سس سویاو یک قاشق غذاخوری آب. جای دور فلز بخار رک در یک قابلمه بزرگ و اضافه کردن آب به اندازه کافی برای رسیدن به بالا. تنظیم دیش بر روی رک به نوبه خود حرارت را متوسط به بالا و پوشش گلدان تا زمانی که شما می توانید بشنوید آب جوش که در آن نقطه شما کاهش گرما در حد متوسط و تنظیم یک تایمر برای بیست دقیقه.

عکس توسط جاستین پل, مواد غذایی, یک ظاهر طراحی شده توسط Tyna Hoang

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de