ونگ نام Vinai پس از ممنوعیت Vinai تایلند به اردوگاه پناهندگان که او به دنیا آمد و در جایی که هزاران نفر از همونگ پناهندگان از طریق تصویب در راه خود را به امریکا است. این نیز که در آن پدر و مادر خود را ملاقات کرد تقریبا 40 سال پیش.

Nhia Lor ونگ همراه با بی شمار دیگر همونگ مردان متولد در لائوس تحویل داده شد سلاح توسط سازمان سیا و آموزش دیده در جنگ چریکی در طول جنگ ویتنام. پس از سقوط سایگون سربازان آمریکایی از جیبش در شمال لائوس خود را ترک همونگ متحدان در تیررس یک Viet Cong نسل کشی است. هزاران درگذشت; نمرات بیشتر ناپدید شد. ونگ پدر تا به حال هیچ چاره ای اما برای اجرا; از سربازان و مقامات عالی رتبه به دنبال. او به مدت شش هفته در جنگل پنهان شده قبل از عبور از رودخانه مکونگ در زهوار در رفته قایق بامبو تحت پوشش از شب. در نهایت او فرود در ممنوعیت Vinai جایی که او ملاقات کرد ونگ مادر اضطراب سخت و ناگهانی ، هر دو بیوه داشتن از دست همسران خود در طول خائنانه عبور—یک غیر معمول نیست سرنوشت برای همونگ پناهندگان فرار از جنگ.

به خود و بنفش برنج چسبناک یک بازی شیر یا خط.

عکس های لورا موری

ونگ پنج ساله بود که خانواده اش به امریکا مهاجرت کرد. در حال رشد در خیابان مرکزی ویسکانسین و Amish کشور, پنسیلوانیا, جنگ احساس یک میلیون مایل دور. ونگ دوران کودکی پر شده بود با وعده های غذایی خانواده: دختران با مادران خود و افتادن بخار نان و تخم مرغ رول; پسران در حیاط خلوت خود را با پدر و عموهای رسیدگی آتش است. ونگ پدر بود MacGyver از خانه همیشه پرتاب برزنت بیش چوب و jerryrigging کوره, مهم نیست چقدر شپشو آب و هوا.

اگر چه ونگ مادر بزرگ یک بار به او گفتم در مورد سابقه خانوادگی خود را پدر و مادر همه چیز را در قدرت خود را برای محافظت از او شش خواهر و برادر از مشکلات است که آنها را به ارمغان آورد stateside. ونگ بعد متوجه شدند که پدر خود را می ماند در تایلند, جایی که او در شرکت به عنوان یک قهرمان جنگ. او نقل مکان به یک کشور که در آن او نبود این زبان صحبت می کنند و تا به حال به خر خر کردن آن در $7-یک ساعت در کارخانه کار کنند. اما او آن را به فرزندان خود و به آنها این نوع از فرصت های او تا به حال هرگز.

شنیدن این داستان چندین دهه بعد ونگ احساس می کند ترکیبی از غرور و گناه. غرور چرا که او به عنوان یک چروکیده بالغ در نهایت است که برای قدردانی از فداکاری های پدر و مادر خود را ساخته شده است. و گناه چرا که او خرج می کند روز خود را به خواب در مورد مواد غذایی و چگونه به آن را زیبا و خوشمزه است. “من پدر و مادر ندارد لوکس “تفکر خلاقانه” می گوید: “ونگ. “همه از خود انرژی [درباره] بقا. هنگامی که شما متوجه است که آن را تغییر راه شما انجام همه چیز. آن را تغییر راه شما در مورد مراقبت از مردم راه شما صحبت کردن با مردم راه شما عشق مردم و برای من این تغییرات راه را طبخ کنم.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.rushrtco.detny.im